pixabay.com

Dokonalosť. Niektorí sa ju snažia dosiahnúť. Ale dá sa dosiahnuť niečo, čo v skutočnosti neexistuje?

Žijeme vo svete, ktorý ovládajú sociálne siete. Snažíme sa žiť podľa pravidiel, ktoré sú nám prezentované ako tie správne. Snažíme sa zapadať do istej skupiny ľudí, vyzerať tak, ako je nám to vnucované. Chceme sa čo najviac priblížiť ideálom, ktoré vidíme dennodenne. Ideálom, ktoré nie sú ani zdaleka dosiahnuteľné a už vôbec nie reálne a pravdivé.

Stále platí to staré dobré porekadlo, že nemôžeš veriť všetkému, čo vidíš na internete. Dokonalí ľudia, dokonalé miesta, dokonalé spomienky. No musíš si uvedomiť jedno. Na sociálnych sieťach, ale aj na internete celkovo, vidíš len to, čo chcú aby si videla. Upravia realitu tak, aby vyzerala čo najlepšie. Zakryjú všetky nedostatky a nedokonalosti.

To už ale určite dobre vieš. No aj napriek tomu, že toto všetci vedia, sú sociálne siete najväčším zdrojom depresií, úzkosti a podobných mentálnych ochorení, spôsobených aj vplyvom prostredia. Je vedecky dokázané, že najmä dievčatá, ktoré trávia bežne na sociálnych sieťach denne 5 hodín a viac, majú depresiu oveľa častejšie ako tie, ktoré na nich trávia menej času. Jednoducho povedané, čím viac času na nich strávime, tým viac zabúdame na to už spomínané staré dobré pravidlo.

Dá sa to ale vyriešiť jednoduchým spôsobom. Stačí obmedziť tieto siete na odporúčanú, menej ako hodinu denne. A to hovoríme hlavne o Instagrame. Instagram má v tomto prípade totižto najväčší podiel viny.

Dokonalosť ako taká neexistuje. Na svete nie je nič dokonalé. Dokonalý človek či spomienka. Ani v reálnom živote to tak nie je. Nenechaj sa oklamať svojím okolím. Ľudia dokážu veľmi presvedčivo klamať a zatajovať, aby ťa donútili vidieť to, čo chcú aby si videla.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórie Beauty