Stále My
AMO

Minulý rok kapela AMO oslávila 20 rokov od svojho vzniku sériou koncertov a skladbou „Podaj mi ruku“, ktorá odznela naživo v akustickej verzii aj na Udeľovaní štátnych vyznamenaní 2024 v bratislavskej Redute a následne dostala aj podobu jednoduchého vizuálu

Je zjavné, že sa chalani po rokoch opäť našli a rozhodli sa pokračovať, čoho dôkazom je aj nový song s názvom „Stále my“. Na spoluprácu si zavolali talentovanú speváčku Anabelu Mollovú, známu aj spoluprácou s kapelou Fragile a mnohými ďalšími známymi hudobníkmi. „Skladba vznikla v pokoji, nenútene, je to taká letná skladba v štýle back in the days, ale s presahmi na súčasnosť a obrazmi, v ktorých možno spozorovať aj postoje k dnešku, k starnutiu. V týchto časoch sme však chceli do sveta poslať pozitívnu vec, pri ktorej si človek dokáže zaspomínať a na chvíľu sa uvoľniť,“ opisuje nový počin textár Moe.

„Stále My“ je návrat k old school hip-hopu

„Keď ma Viktor Hazard oslovil, aby som naspievala refrén v novej skladbe AMO, samozrejme, som sa potešila, že budem súčasťou hudby tejto už legendárnej kapely. No ešte väčšia radosť prišla, keď som si vypočula demo skladby, ktoré mi poslal. Je to návrat k old school hip-hopu s ženským spievaným refrénom a také skladby som pred pár rokmi milovala,“ opísala svoje pocity speváčka Anabela.

Skladba „Stále my“ dostala aj príjemný letný vizuál, o ktorý sa produkčne postarali chalani z Toxpro, réžiu mal na starosti Juraj Krén, ktorý o ňom povedal: „Skladba i videoklip vo mne vzbudzujú pocit leta, ktorý sa nám podarilo podporiť energiou mladých hercov a prácou kamery.“ „Kamera je živá, rozpohybovaná a prítomná. Pohybom sa približuje k deťom a k téme songu, evokuje mladosť a leto,“ doplnil kameraman Lukáš Peter Tóth.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa TOXPRO (@toxpro_official)

Naskytuje sa teda logická otázka, či sa naozaj koná návrat kapely AMO na scénu. „Minulý rok sme odohrali tri veľké koncerty – Pohodu, Uprising a vlastný koncert v MMC, na ktorom sme mali mnoho hostí a ohlasy boli naozaj úžasné. To človeka nabije do ďalšej tvorby,“ prezradil textár a producent Opak. „Tento rok sme si zahrali na Bratislavskom majálese a 31. augusta zahráme na festivale Helfest v Prešove. Náš zámer je sa iba baviť hudbou, ak bude chuť produkovať, a čo sa ďalších krokov týka, nechať si možnosti otvorené. No ďalšie veci asi prídu, bavíme sa tým,“ s úsmevom dodal producent Viktor Hazard. Samotná pieseň vznikla práve v réžii Viktora Hazarda, mix a master mal na starosti Marek Šurin.

Zdroj: TS

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieŠoubiznis & Hot News