3. Prines si návrhy
Aby si tetovač vedel čo najlepšie predstaviť tvoj návrh, prines mu príklady. Obrázky, ktoré sa najviac podobajú tvojmu vysnenému tetovaniu. Spolu s tebou ti navrhne konečný dizajn aj s úpravami. Ak mu veríš, nechaj ho byť kreatívnym, tak ti ho môže originálne vylepšiť. Len nech sa drží tvojej predstavy. Nezabudni, že nie si povinná dať si vytetovať niečo, čo už sa od pôvodnej predstavy odkláňa.
4. Vyhni sa malým a zložitým tetovaniam
Aj keď sú malé a zdobené tetovania v danej chvíli super, dvakrát si ich premysli. Je pravdepodobné, že sa v priebehu času zmenia. Veľmi malé tetovania s detailmi majú tendenciu rozmazávať sa.
5. Umiestnenie
Je zrejmé, že ak už máš nápad na tetovanie, máš premyslené aj miesto. Znova je dobrou radou poradiť sa s tetovačom. Aj pri mieste musíš premýšľať dlhodobo. Si si istá, že chceš, aby bolo vždy viditeľné? Alebo aby sa dalo prípadne aj nejak zakryť. V tom prípade by si sa mala vyhnúť rukám, prstom či krku.
Ak ide o prvé tetovanie, skús ho dať na nenápadné miesto, aby si po čase vedela zhodnotiť tvoje rozhodnutie. Nenechaj sa oklamať, ak vidíš na internete krásne malé tetovania na prstoch. Väčšinou sú čerstvé, málokedy uvidíš ich stav po 10 rokoch.
6. Počúvni svojho tetovača
Je to odborník, ktorý má už dostatok skúseností a vie ti najlepšie poradiť. Takže s ním konzultuj dizajn, miesto a to, ako to môže vyzerať o pár rokov. Určite by ti nechcel poradiť zle, veď budeš na tele nosiť jeho vizitku.