Photo by Tyler Nix on Unsplash

O osobnosti človeka sa môžeš veľa dozvedieť aj vtedy, keď sa ho opýtaš na jeho obľúbenú farbu. Farbu, ktorú najradšej nosí na oblečení, farbu, v ktorej si najčastejšie kupuje osobné veci a všeobecne preferuje, pretože mu robí radosť. 

Vyber si z nasledujúcich možností tú svoju naj a zisti, čo to o tebe prezrádza. Ak máš obľúbených viac, určite ťa prekvapí, že pri každej odpovedí nájdeš niečo presne o sebe.

Čierna

Čierna farba je symbolom tajomna a smútku, no zároveň aj vážnosti a rešpektu. Ľudia, ktorí majú radi čiernu sú silní, rozhodní a vážni. Väčšinou sú to detailisti, ktorým sa darí vo vlastnom podnikaní. Berú sa vážne a aj ich okolie ich vníma skôr ako introvertov.

Biela

Biela farba je symbolom slobody, čistoty a nevinnosti. Ľudia, ktorí ju obľubujú sú všeobecne úprimní a odvážni, no navonok pôsobia nenápadne. Charakterizuje ich aj optimizmus a spoľahlivosť. Hovorí sa, že túto farbu si vyberajú tí, ktorí túžia po dokonalosti alebo novom „čistom“ začiatku vo svojom živote.

Šedá

Človek, ktorý má rád niečo medzi bielou a čiernou, je niekto, kto je neutrálny, vyrovananý a objektívny. Nepotrebuje na seba priťahovať zbytočnú pozornosť, je praktický, logicky zmýšľajúci a kreatívny. Ak si vyberá šedú najčastejšie na oblečenie, ide o známku inteligencie a rozumovej vyspelosti.

Žltá

Farba, ktorá symbolizuje šťastie a smiech. Ľudia, ktorí preferujú túto farbu milujú dobrodružstvo, sú kreatívni a radi rozvíjajú svoj intelekt. Sú tvrdohlaví, no vždy otvorení a úprimní. Veci robia impulzívne, radi snívajú a charakterizuje ich aj tvrdohlavosť. Typické sú pre nich vedúce pozície v práci.

Oranžová

Ľudia, ktorí milujú oranžovú farbu sú veselí, citliví a láskaví. Majú radi, keď sú v spoločnosti iných ľudí a zároveň je pre nich typická veľká láska k prírode a zvieratám. Milujú pocit slobody a radi vyhľadávajú nové veci, ktoré im do života prinesú trocha dobrodružstva.

Zelená

Zelená je farba pokoja, nádeje a dobrej nálady. Človek, ktorý ju má rád je kľudnej a nenápadnej povahy. Pomáha druhým, pretože ho charakterizuje aj prívlastok starostlivý. Medzi inými je obľúbený ako ten priateľ, ktorý si všetko vypočuje a poradí. Vo vzťahoch je verný. Priťahuje ho všetko neutrálne a prírodné.

Modrá

Symbolom stability a dôvery je farba modrá. Ľudia, ktorí ju obľubujú majú vždy chladnú hlavu, su poctiví a čestní. Hľadajú v živote pokoj a harmóniu, dbajú na čistotu a poriadok. Modrá je obľúbená najmä medzi mužmi, ktorí v nej vidia akési prepojenie sily a stability, ktorú by mali v živote ako „silnejšie“ pohlavie udržať.

Červená

Táto farba predstavuje vášeň a energiu. Ľudia, ktorí je preferujú bývajú dominantní a sebavedomí. Majú radi aktívny život a sú veselej povahy. Idú si tvrdohlavo za svojimi cieľmi a radi riskujú. Ovplývajú šarmom a byť stredobodom pozornosti im vôbec nevadí. Rýchlo však vedia vybuchnúť.

Ružová

Symbol mieru a lásky. Taká je farba ružová, ktorá je často vnímaná ako detinská. Je to farba, ktorú preferujú skôr ženy, ktoré v nej vidia nežnosť. Ľudia, ktorí ju majú radi radi snívajú a milujú romantiku. Sú dobrosrdeční, ale aj  trocha naivní. Optimizmus a spravodlivosť však majú v krvi.

Fialová

Fialová farba sa spája s akýmsi duchovnom. Obľubujú ju ľudia, ktorí majú radi ezoteriku a zaujímajú sa o veci mimo nášho sveta. Sú to ľudia pokorní a múdri. Na svoje okolie však pôsobia povýšenecky, akoby ich myslenie bolo jedinou a správnou cestou. Charakterizuje ich aj žiarlivosť, spoľahlivosť a túžba po dokonalosti.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieKvízy