Si osamelá a noc je plná hviezd. Premýšľaš, kde si spravila chybu keď si teraz sama. Sama v byte, sama vonku, sama so sebou celé dni a noci. Nemôžeš tomu uveriť, že po toľkých spoločných chvíľach a prežitých zážitkov odišiel.

Možno si mala byť opatrnejšia a dať si pozor. Ale ako si mohla? Bol taký milý, tak krásny keď sa usmial, bol zdravo žiarlivý a hlavne, bol to pekný chlap. Zniesol by ti aj modré z neba, vedel vyjadriť svoj názor v každej situácii a mal tie spontánno-bláznivé nápady, do ktorých si úplne pohltená.

Cítila si šťastie vždy, keď si ho uvidela. Verila si mu, keď hovoril ako ťa miluje a že ti nikdy neublíži.

zdroj: unsplash.com

Zdroj: unsplash.com

No on ti ubližil najviac ako je možné. Polámal tvoje srdce na malé kúsky a už vôbec sa ich nesnažil zlepiť.

Dookola analyzuješ jeho správanie. V mysli si prehrávaš vaše rozhovory, ako konal, ako sa vyjadroval, ako si sa správala ty. A prídeš na jedno, ten chlap ti za to nestál.

Naozaj. Klamal ti. Hral s tebou nepeknú hru a vrazil ti do srdca nôž.

A vieš čo je najhoršie? Že na neho nezabudneš. Pretože bol taký milý a dobrosrdečný, bol to presne ten chlap, s ktorým si si vedela predstaviť budúcnosť. A ver mi, oveľa tažšie je zabudnúť, pretože pekných spomienok je veľa. A jediné na čo ti teraz zostali sily je viniť sa za váš rozchod. 

Aj keď vieš, že to nie je tvoja chyba.

Nie je tvoja chyba, že ťa podviedol, že ti klamal alebo že hral s tebou citové hry. Bolo to jeho rozhodnutie, jeho chyba.

Myšlienok máš toľko veľa, koľko je hviezd na oblohe. Si zaneprázdnená upokojovaním svojho vnútra, že všetko bude dobré. Tak zatneš zuby a budeš bojovať.

Budeš bojovať za lásku. 

Za seba. 

Za to, aby ten ďalší bol ten pravý. 

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.