6 vecí, ktoré ženy vo vzťahu tolerujú, ale nemali by

V zdravom vzťahu by sa mali obaja partneri cítiť rešpektovaní, podporovaní a milovaní. Napriek tomu mnohé ženy vo vzťahu tolerujú správanie, ktoré podkopáva ich sebaúctu a emocionálnu pohodu.

Určité štandardy by sa mali dodržiavať v každom vzťahu a ani jeden z partnerov by sa nemal cítiť menejcenný. Akonáhle k takýmto emóciám dochádza, predstavuje to začiatok konca. Ak sa nájdeš v týchto riadkoch, mala by si konať.

6 vecí, ktoré by ženy vo vzťahu nemali tolerovať

Nezáujem o názory a potreby

Každá máme svoje predstavy, potreby a túžby, ktoré by mal partner vo vzťahu rešpektovať. Ak partner nerešpektuje tvoje názory, ignoruje tvoje potreby alebo ich pravidelne odsúva na druhú koľaj, často to vedie k pocitu menejcennosti a nedocenenia. Vzťah by mal byť o vyváženom kompromise a vzájomnom počúvaní. Ak neexistuje priestor pre tvoj názor, časom stratíš sebadôveru a pocit hodnoty v partnerovom živote.

Zanedbávanie podpory

Jeden zo základných prvkov pevného vzťahu predstavuje emocionálna podpora. Partner by mal byť tvojou oporou, najmä v ťažkých chvíľach. Ak tvoj partner nereaguje, keď potrebuješ jeho podporu, alebo sa vyhýba tvojim problémom, časom sa budeš cítiť osamelá a nepochopená. V zdravom vzťahu by si mala cítiť, že si so svojím partnerom na jednej strane, a nie osamotená v boji proti problémom.

Odpútaj sa od neho: Vaša láska už tam nie je, nechaj ju ísť
zdroj: Pexels/Gustavo Fring

Neochota riešiť problémy

Otvorená a úprimná komunikácia je základom pre vyriešenie akéhokoľvek konfliktu. Ak partner ignoruje problémy alebo sa im vyhýba, môže to viesť k nahromadeniu napätia a nedorozumeniam. Vyhýbanie sa riešeniu problémov naznačuje, že mu možno chýba ochota pracovať na vzťahu. Ak si v situácii, kde nedokážeš otvorene hovoriť o svojich pocitoch a obavách, časom to môže narušiť dôveru medzi vami.

Manipulácia

Manipulatívne správanie je nebezpečné, avšak spočiatku býva ťažko rozoznateľné. Partner, ktorý manipuluje, môže používať techniky ako emocionálny tlak, vyvolávanie pocitov viny alebo kladenie podmienok, aby mal nad tebou kontrolu. Takéto správanie podkopáva tvoje sebavedomie a zanecháva v tebe pocit bezmocnosti. Zdravý vzťah sa zakladá na rovnosti a vzájomnom rešpekte, nie na dominancii jedného z partnerov.

Aj zdanlivo dokonalý chlap môže byť v skutočnosti manipulátor. Všímaj si TIETO signály a zasiahni skôr, že bude neskoro.

Neustále obviňovanie

Žiaden vzťah nie je bezchybný, a obaja partneri majú svoj podiel na problémoch, ktoré sa v ňom objavia. Ak však tvoj partner neustále obviňuje teba alebo iných za svoje zlyhania a chyby, je to znak nezrelej a sebazáchrannej mentality. Neustále obviňovanie vedie k toxickému prostrediu a môže narušiť tvoje sebavedomie. V zdravom vzťahu by si obaja partneri mali vedieť priznať svoje chyby a pracovať na ich náprave.

smutná žena
zdroj: Pexels/Liza Summer

Porovnávanie s inými ženami

Porovnávanie v akejkoľvek forme je pre vzťah škodlivé. Ak tvoj partner často komentuje, ako iné ženy vyzerajú, správajú sa alebo dosahujú úspechy, môže to viesť k pocitom nedostatočnosti a neistoty. Takéto správanie podkopáva tvoju sebaúctu a vytvára zbytočné napätie. Zaslúžiš si byť vo vzťahu, kde sa tvoja jedinečnosť oceňuje a kde nemusíš neustále dokazovať svoju hodnotu.

Samostatnou kapitolou je akékoľvek fyzické násilie. V takomto prípade neexistuje iná možnosť, ako zo vzťahu odísť.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórie Dating