7 znakov, že si zaseknutá vo svojej komfortnej zóne: Takto z nej vystúpiš
LifeVzťahy sa stávajú povrchnými
Vzťahy, ktoré stagnujú alebo nevedú k hlbšiemu spojeniu, môžu signalizovať strach z konfliktov alebo emocionálnej intimity. Možno sa bojíš zblíženia, a preto sa radšej držíš v bezpečnej vzdialenosti, aby si sa vyhla nepríjemným situáciám.
Skús sa viac otvoriť a zdieľaj svoje pocity a myšlienky s okolím. Zlepšuj svoje komunikačné schopnosti a buď ochotná čeliť aj prípadným nezhodám s cieľom posilniť vzťahy.
Odmietaš príležitosti, ktoré by ťa mohli posunúť
Strach z riskovania a nevyužívanie príležitostí, ktoré by mohli zmeniť tvoj život, sú jasným znakom toho, že sa držíš v bezpečnej zóne. Avšak obavy z neznámeho ťa môžu pripraviť o množstvo zaujímavých zážitkov aj skúseností.
Nauč sa preto prehodnotiť svoje obavy a začni prijímať príležitosti, aj keď sú pre teba zatiaľ neznáme alebo ťa vystavujú riziku neúspechu. Pamätaj, že každá skúsenosť, aj tá neúspešná, ťa niečo naučí.
Cítiš sa často znudená alebo nenaplnená
Nuda a pocit prázdnoty sú taktiež častými znakmi toho, že si vo svojej komfortnej zóne až príliš dlho. Keď sa všetko stane predvídateľným a nič ťa neprekvapuje, život začne pôsobiť monotónne.
Vyskúšaj niečo nové a nezvyčajné, čo prebudí tvoju zvedavosť a prinesie do tvojho života nové vzrušenie. Či už pôjde o cestovanie, učenie sa nových zručností, alebo zapojenie sa do niečoho, čo ťa vždy lákalo, ale nikdy si to neskúsila.
Máš pocit, že nevyužívaš naplno svoj potenciál
Pokiaľ sa ti zdá, že by si mohla dosiahnuť viac, ale niečo ťa drží na mieste, pravdepodobne je tým „niečím“ tvoje vlastné pohodlie. Ale opäť tento pocit môže viesť k frustrácii a nespokojnosti so sebou samou. Nedovoľ, aby ťa tvoja komfortná zóna limitovala.
Stanov si ambiciózne, ale dosiahnuteľné ciele, vďaka ktorým z nej vystúpiš. Zameraj sa na osobný rozvoj a hľadaj spôsoby, ako posúvať hranice a rozvíjať svoje schopnosti, nie stáť na mieste.
TU sa dočítaš o piatich signáloch, ktoré značia, že vo svojom živote stojíš na mieste.