„Tajomstvo“ je informácia, ktorá by mohla znepokojiť partnera a z akéhokoľvek dôvodu ju pred ním tajíš.
Každý v sebe nesie určité tajomstvo. Netvrdím, že partnerovi by si mala na nos vešať úplne všetko, pretože určite existuje niečo, čo sa týka len a len teba, a nechceš o tom hovoriť. Avšak existujú veci, ktoré sa týkajú aj tvojho partnera a ty ich pred ním zámerne tajíš, pretože si myslíš, že ich vyzradenie, by všetko len zhoršilo. Podľa vedcov je hanba a strach z odmietnutia to, čo nás ženie k tomu, aby sme pred partnerom mali tajomstvá. A práve preto je úprimnosť a dôvera vo vzťahu veľmi cennými vlastnosťami. Ak sa rozhoduješ s čím by si sa mu mala zveriť a čo si radšej nechať pre seba, tu je 7 tajomstiev, ktoré by si určite tajiť nemala.
1. Negatívne emócie voči partnerovi
Občas sa vo vzťahu stane niečo, vďaka čomu zmeníme postoj voči nášmu partnerovi. Trošku sa odcudzíme a ochladneme. Občas sa hneváme, občas zúrime, no snažíme sa všetko riešiť tichom, po prípade to nejak skryť. Nech už partner urobil hocičo, a ty máš právo sa naň hnevať, on má zasa právo na to, aby vedel o tom, čo cítiš. Transparentnosť vo vzťahu je výsadou.
2. Finančné problémy
Myslím, že si každý uvedomuje, aká je dnešná doba. Nie každý sa narodí so zlatou vidličkou v puse. Niekto si na život musel pomôcť rôznymi pôžičkami. Niekto má možno dlhy, ktoré treba splatiť. Niekomu možno znížili plat. Nech už je to čokoľvek, tvoj partner si zaslúži vedieť, ak máš nejaké finančné problémy. Skôr či neskôr, to totiž vyjde na povrch. A síce sa bude možno hnevať a zúriť, ale ak ťa miluje, tak to spolu zvládnete.
3. Nevera
Ak sa už stane taká vec, že podvedieš svojho partnera, ver, že budeš mať nehorázny pocit viny. A tento pocit viny nemôžeš len tak prehltnúť a tváriť sa, že sa nič nestalo. Zožralo by ťa to zaživa. Seba ale aj svojmu partnerovi dlžíš pravdu. Následky môžu byť devastačné, no ak to budeš tajiť, neskončí to o nič lepšie.
4. Problém so závislosťou
Viem, že ak má človek problém s nejakou závislosťou, musí si to v prvom rade priznať sám pred sebou. A keď si to prizná pred sebou, hneď na to by malo prísť priznanie pred partnerom. Ak je partner milujúci, tak ti pomôže dostať sa z toho von. Ak nie, tak existujú rôzne centrá, ktoré ti s tvojou závislosťou pomôžu.
5. Zdravotné problémy
Nemyslím tým nádchu, alebo bolesť hrdla. Zdravotné problémy, či už fyzické alebo psychické, ktoré budú ovplyvňovať tvoj život až do jeho konca. O niečom takom, by si partnera mala informovať vlastne ešte pred tým než sa stane tvojim partnerom. Daný človek, si musí zvážiť, či je dostatočné silný na to, aby mal po boku partnera, ktorý bude vyžadovať väčšiu zdravotnú starostlivosť ako zdravý človek.
6. Záznam v registri
To, že ti je trápne, je normálne. Ak si uvedomuješ, že si pochybila, je to správne. Hanba nám často bráni v tom, aby sme sa partnerovi priznali. Predstav si, žeby sa to partner dozvedel od niekoho iného. Ako by sa asi cítil?
7. Rodinné problémy
Tým nemyslím, že máš hovoriť o problémoch tvojich sesterníc a bratrancov. Zdôveriť by si sa mala vtedy, ak napríklad vieš, že tvoj otec má milenku a matka sa ním preto rozvádza. Ak sa so svojim súrodencom, už roky nerozprávate. Po prípade ak máš otrasný vzťah so svojou matkou. To, aké vzťahy máte v rodine sú tiež dôležité, no určite ťa nedefinujú. Neboj sa hovoriť o tom, čo sa deje v tvojom živote, ten správny partner to určite pochopí.
Nezabudni, že minulosť nedefinuje to, kým si teraz ani to, kým sa staneš.
zdroj: powerofpositivity.com