Instagram/cinqueterreitaly, positano.official

Ciao, Bella! Taliansko je priam stvorené na letné výlety alebo krátke dovolenky. Ak okrem vylihovania pri mori rada navštevuješ aj historické centrá a objavuješ nové zaujímavé destinácie, Taliansko naozaj nemôžeš vynechať. A navyše ho môžeš navštíviť pomerne lacno.

Do väčšiny Talianskych miest nájdeš lacné letenky, ktoré ponúkajú nízko nákladové spoločnosti. Na jednotlivé mestá ti postačí pokojne aj pár dní, prípadne môžeš ísť na aute a dať si road trip po talianskych cestách. Samozrejme, že existuje viacero úžasných destinácií s krásnymi plážami ako Sardínia či Sicília, no teraz sme sa zamerali skôr na mestá, v ktorých môžeš objavovať zákutia a krásne uličky.

Nezabudni ochutnať pravé talianske cestoviny či pizzu a taktiež tiramisu a kvalitnú kávu. Čo sa týka gastronómie, určite nebudeš sklamaná. Ak by si sa mala rozhodnúť pre výlet v Taliansku, určite neoľutuješ jedno z týchto 7 miest.

Rím

Hlavné mesto a metropola Talianska. Jeden deň ti na prejdenie všetkého ani nebude stačiť. Koloseum, Fontána di Trevi, španielske schody, Panteón, Bazilika sv. Petra, Sixtínska kaplnka alebo aj celý Vatikán. Toto je len zlomok z toho, čo Rím ponúka. Obuj si radšej pohodlné topánky, pretože sa poriadne nachodíš. Všetky miesta však stoja za to.

Positano

Positano budeš poznať predovšetkým z instagramových fotiek, pretože patrí k tým najviac fotogenickým destináciám v Taliansku. Mestečko sa nachádza na juhu a je známe svojimi úzkymi uličkami a špecifickou architektúrou.

Benátky

Na severe Talianska zase nevynechaj mesto Benátky. Romantická plavba gondolami patrí k povinnej jazde týmto mestom. Okrem toho tu nájdeš množstvo kostolov, palácov či galérií. K najznámejším patrí Bazilika sv. Marka.

Miláno

Na severe ešte môžeme ostať. Pre všetky milovníčky módy a nákupné maniačky bude ideálnym výletom Miláno. Okrem toho tu nájdeš operu La Scala, Milánsky dóm a množstvo zaujímavých stavieb. Ak si budeš chcieť oddýchnuť od ruchu mesta, navštív aspoň jednu zo záhrad a parkov, ktorých je v Miláne niekoľko.

Toskánsko

Toskánsko patrí k najkrajším oblastiam v Taliansku a nájdeš tu známe mestá ako Florencia, Lucca či Pisa. Šikmú vežu určite nemôžeš vynechať pri svojich potulkách. Prechádzka po historických uličkách ťa určite očarí.

Verona

Vo Verone nájdeš najznámejší balkón, pod ktorým Rómeo vyznával lásku svojej Júlii. Okrem toho sa oplatí vidieť  veľký amfiteáter trochu podobný Koloseu a tiež katedrálu, baziliku alebo hlavné námestie. Mesto históriou doslova dýcha.

Cinque Terre

Fotogenické miesta nájdeš aj v oblasti Cinque Terre, kde sa nachádza 5 kúzelných dediniek – Monterosso al Mare, Manarola, Riomaggiore, Vernazza a Corniglia. Typické sú svojou farebnou architektúrou, ktorú nenájdeš len tak hocikde. Okrem iného sa tu nachádza aj národný park.

Ktoré z týchto miest by si chcela navštíviť ako prvé? 🙂 

Viac z kategórieCestovanie