Zábavné parky v Európe
Instagram/altontowers, Instagram/wien_prater

Leto ešte nekončí a tebe stále ostáva dosť času na to, aby si sa poriadne zabavila. Výlet po okolitých krajinách môžeš spojiť s adrenalínom a dobrodružstvom. Stačí, keď navštíviš obľúbené zábavné parky v Európe, v ktorých sa rozhodne nudiť nebudeš. 

Vybrali sme pre teba 6 parkov v Európe, ktoré patria k tým najlepším a najnavštevovanejším. Bez problémov v nich „zabiješ“ aj celý deň, pretože ponúkajú toľko atrakcií, že ich všetky možno ani nestihneš prejsť. Jednotlivé dráhy a kolotoče bývajú rozdelené podľa náročnosti a k tomu na teba čaká ďalší sprievodný program.

Určite odporúčame navštíviť tieto miesta s viacerými ľuďmi. Ak by si išla sama, určite by si sa zabavila, ale nebolo by to ono. Nahovor preto rodinu, súrodencov, kamošov alebo frajera a vydajte sa za dobrodružstvom. Do niektorých miest môžete cestovať aj letecky, no pokojne si urobte road trip a zažite ešte viac srandy.

Tak čo, ktoré zábavné parky v Európe navštíviš ako prvé?

Energylandia

Tento park sa nachádza v Poľsku a odporúčame ho spojiť s návštevou Krakova, pretože sa nachádza neďaleko. Nájdeš tu rôzne zóny, medzi ktorými nechýba ani extrémna a okrem toho je tu aj vodný park.

Najnáročnejšou atrakciou je Hyperion, ktorý je len pre tých najodvážnejších. Celodenný lístok stojí menej ako 40 eur, ale niekedy ho nájdeš aj na zľavových portáloch vo výhodnejšej cene.

Prater

Medzi najbližšie zábavné parky v Európe patrí nepochybne ten v Rakúsku, konkrétne vo Viedni. Vstup do samotného parku je zadarmo, platíš až za jednotlivé atrakcie, pričom ceny sa pohybujú približne od 1 do 10 eur.

Obľúbenými atrakciami sú ruské kolo, z ktorého budeš mať krásny výhľad alebo húsenková dráha Megablitz, ktorá ide aj 70 km za hodinu.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Viac z kategórieCestovanie