Dvaja mladí ľudia sedia a rozprávajú sa
Unsplash/Yolanda Suen

Neskáčte si do reči

Ide o zásadu slušného správania, no aj napriek tomu ju mnohé dvojice nedokážu praktizovať. Ak hovorí tvoj priateľ, nechaj ho, nech dokončí myšlienku a až potom mu polož otázku alebo ho doplň. Ak by si ho prerušila, mohol by zabudnúť, čo chcel vlastne povedať a celkovo by ho to rozhodilo.

To isté platí aj opačne. V prípade, že ti tvoja polovička skáče často do reči, upozorni ho na to a popros ho, aby to viac nerobil. On si to možno ani poriadne neuvedomuje.

Dvojica sa rozpráva pri tom, ako pijú kávu
zdroj: Pexels/Katerina Holmes

Bez úprimnosti to nepôjde

Ak chcete obaja pracovať na zlepšení komunikácie, musíte byť úprimní. K sebe a aj k tomu druhému. Klamstvom a zatĺkaním sa nezachránil asi žiaden vzťah, skôr naopak. Hovorte spolu o všetkom – o tých pekných, ale aj horších veciach, ktoré sa nepočúvajú jednoducho.

Ste predsa pár, ktorý by sa mal k problémom postaviť čelom a spoločne pracovať na ich riešení. Ak nebudete k sebe úprimní, skôr či neskôr vás to dostihne.

Na načasovaní záleží

Ešte stále sa pýtaš sama seba, ako zlepšiť komunikáciu vo vzťahu? Okrem predošlých štyroch tipov nezabúdaj ani na to, že načasovanie rozhovoru je veľmi dôležité. Keď vidíš, že tvoj partner na niečom pracuje a ty sa chceš s ním baviť, nie je to najvhodnejšia chvíľa, pretože sa ti aj tak nebude venovať. Ty budeš zbytočne podráždená z toho, že ťa nepočúva a musíš to opakovať viackrát.

Buď si vymedzte konkrétny čas, kedy budete obaja schopní venovať sa komunikácii, alebo sa najskôr aspoň presvedč, či je vhodná chvíľa na to, aby si mu niečo povedala. Predídete tak nedorozumeniam.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórie Dating