autor článku/pexels.com

Slovensko je krásnou krajinou a slovenčina zas ľubozvučným jazykom. O čom svedčia aj názvy slovenských miest a obcí. Popri tých klasických a trošku nudných máme na Slovensku však aj viacero takých názvov obcí, ktoré vás zaručene pobavia a vyčaria úsmev na tvári.

Rozkoš

Zaujímavosťou obce Dubník, ktorá sa nachádza pri Nových Zámkoch, je jedna z jej z častí. Tá sa totiž nazýva Rozkoš. Tak čo, tam sa asi výlet oplatí urobiť, hm?

Naháč

Už ste videli Náhača pri Trnave? S názvu by sa možno dalo čakať, že v tejto obci je viacero nudistických miest, no nie je tomu tak. Tento názov je odvodený od kvetu jesienka obyčajná, ktorá je prezývaná aj naháč a je veľmi rozšírená práve v tejto obci.

Nesluša

Vtipným názvom sa môže pochváliť aj táto obec pri Kysuckom Novom Meste. Neznamená to však, že by v nej žili neslušní ľudia. Pomenovanie tejto obce bolo odvodené od miestnej rieky Neslušanka.

Havaj

Vedeli ste, že na východnom Slovensku máme vlastný Havaj? Len ten náš nemá piesok a palmy, ale to už pri výlete do tejto obce nikomu hovoriť nemusíte…

Plešivec 

Táto obec sa nachádza v okrese Rožňava. A netreba sa báť, že tam stretnete len ľudí bez vlasov… 🙂

Besné

Obec Dolná Mariková sa skladá z troch častí a jednou z nich je aj časť Besné. Len verím, že nič besné tam človek nestretne.

Kanada

Už ste boli v Kanade? Ešte nie? Tak si urobte výlet do mestečka Svit pri Poprade. Práve vo Svite sa náchadza aj štvrť zvaná Kanada.

Smilno

Obec Smilno leží v okrese Bardejov. Ako tak zisťujem, tí, čo vymýšľali názvy obcí na Slovensku boli celkom náruživí 🙂

Krvavé Šenky

Dosť čudesný názov pre časť obce Lehota. Neviem si predstaviť ako reagujú ľudia, keď im niekto povie, že pochádza práve z Krvavých Šenkov.

Dedina Mládeže

Názov tak rýdzo komunistického charakteru. Ktovie, čo robia s mládežou v obci, keď puberťáci vyrastú…

Nebojsa

V okrese Galanta sa nachádza aj táto obec. Ak by ste mali náhodou problémy s odvahou, treba si urobiť výlet práve tu. Vraj tam odvaha nechýba žiadnemu obyvateľovi…

Zubrohlava

Obec sa nachádza v okrese Námestovo a aj vám znie názov ako pomenovanie pre nejaké veľké čudesné strašidlo? 🙂

Poznáte ešte nejaký vtipný názov obce či mesta na Slovensku? Tak môžete písať do komentárov.


Ak sa ti páčil autorov článok, navštív aj jeho blog o Slovensku Nie je túra bez Štúra na www.hoppeyr.com

foto: autor článku

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife