Rýchla doba, v ktorej žijeme

Nedostatok komunikácie

Neschopnosť hovoriť o svojich pocitoch a problémoch môže zvýšiť vnútorný stres. Nájdi si blízke osoby, s ktorými môžete otvorene komunikovať a ktorým sa môžeš zdôveriť.

Porovnávanie sa s ostatnými

Konštantné porovnávanie sa s ostatnými a pocit menejcennosti môže byť zdrojom stresu. Namiesto toho sa sústreď na svoj osobný rast a úspechy.

Nedostatok plánovania

Organizácia a plánovanie môžu zmierniť stres spojený s chaosom. Vytvor si denný alebo týždenný plán, aby si mala lepší prehľad o svojich povinnostiach.

Multitasking

Snaha o plnenie mnohých úloh súčasne môže viesť k strate efektívnosti a zvýšenému stresu. Pokús sa namiesto toho naučiť venovať pozornosť jednej úlohe a až keď ju dokončíš, prejdi na ďalšiu.

Sledovanie negatívnych správ

Nadmerné vystavenie negatívnym správam môže zvýšiť úroveň úzkosti a stresu. Obmedz svoj čas strávený sledovaním správ a zameraj sa na pozitívne zdroje informácií.

Ako poraziť stres?
zdroj: Pexels/Anna Shvets

Toxickí priatelia

Toxickí priatelia sú tí, ktorí ťa neustále ťahajú nadol, stresujú ťa a neprinášajú žiadnu pozitívnu energiu. Môžu to byť ľudia, ktorí ťa kritizujú, manipulujú s tvojimi pocitmi alebo neustále vyžadujú tvoju pozornosť a pomoc, ale na oplátku nedávajú nič. Udržiavanie takýchto vzťahov môže mať negatívny vplyv na tvoje sebavedomie a pohodu.

Nevieš povedať nie

Ak sa vždy snažíš vyhovieť požiadavkám ostatných a akceptuješ každú úlohu, ktorá sa naskytne, môžeš sa ocitnúť v záplave povinností a nedostatku času pre seba. Nauč sa stanoviť si priority a uvedom si, že povedanie nie je úplne normálne a potrebné, aby si si udržala svoju pohodu.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórie Life