1 zo 6 mladých žien trpí poruchou príjmu potravy: Tento profil ti otvorí oči
LifeÁno, až 1 zo 6 mladých žien trpí poruchou príjmu potravy. Aj o tom hovorí instagramový profil Chuť žiť, ktorý by nemal ujsť tvojej pozornosti. Venuje sa nielen otázkam samotných porúch, ale tiež body shamingu alebo nesprávnemu vzťahu s jedlom. Zároveň ponúka pomocnú ruku.
Najväčším problémom porúch príjmu potravy je to, že si ich nechceme priznať. Pacienti sa často skrývajú pred svojimi vlastnými problémami a všetko sa snažia zvládnuť bez toho, aby niekoho požiadali o pomoc. A pritom by ju mohli získať z rôznych zdrojov – rodina, priatelia, známi, učiteľky a tiež poradne, ktoré sa presne na tieto témy špecializujú. Jednou z nich je aj poradňa Chuť žiť, ktorá na Instagrame vzdeláva, pomáha a šíri prevenciu.
Medzi poruchy príjmu potravy patria napríklad anorexia a bulímia, s ktorými sa stretávame najčastejšie. Trpia na ne najviac mladé ženy a dospievajúce dievčatá, ktoré sú neustále vystavované dokonalému obrazu o tom, ako by mala vyzerať ženská postava a že kilá navyše do toho nezapadajú.
Mnohé z nás sú schopné podstupovať nezmyselné diéty, týrame sa počítaním kalórií a odopieraním si jedál, ktoré máme rady. Jedlo by ti malo robiť radosť a je veľmi dôležité, aby si si k nemu vybudovala zdravý vzťah.
Je škoda, že sa tejto téme nevenuje viac pozornosti. Ak to je možné, zdieľaj náš článok, prípadne niektorý z príspevkov na ich Instagrame, aby sa čo najviac ľudí dozvedelo o tom, že existuje aj takáto forma pomoci. Možno sa to dostane práve k niekomu, kto si týmto prechádza a pomôže mu to bojovať a zvíťaziť.
Zdroj: Instagram/chutzit