Žena šoféruje v aute

Testy v autoškole prešli výraznou zmenou a od 1. apríla tohto roka sa teoretická časť skúšky vykonáva elektronicky. Ministerstvo vnútra SR má na svojej stránke zverejnené skúšobné otázky, ktoré si môže ktokoľvek vyskúšať a zistiť tak svoje vedomosti.

My sme z týchto nových testov vybrali 10 otázok, ktoré sú zamerané hlavne na teóriu, nie na križovatky a podobné záležitosti, ktoré by si v premávke mala naozaj ovládať. Možno zistíš, že už si toho veľa nepamätáš a mala by si vrátiť svoj vodičský preukaz, alebo minimálne ísť na preskúšanie. Nie je totiž hanba, ak si priznáš, že niečo nevieš.

Pri vlečení motorového vozidla sa smie jazdiť rýchlosťou najviac...

Správne! Nesprávne!

Vodič je povinný zdržať sa požitia alkoholu alebo inej návykovej látky po nehode...

Správne! Nesprávne!

Ak je nevyhnutné upozorniť ostatných účastníkov cestnej premávky na hroziace nebezpečenstvo, najmä v prípadoch, keď je nutné náhle znížiť rýchlosť jazdy alebo zastaviť vozidlo, vodič...

Správne! Nesprávne!

Držiteľ vodičského preukazu...

Správne! Nesprávne!

Vodič vozidla s parkovacím preukazom...

Správne! Nesprávne!

Na priechode pre chodcov vodič...

Správne! Nesprávne!

Ak vozidlo nie je vybavené smerovými svietidlami alebo ak majú poruchu, dáva sa znamenie o zmene smeru jazdy...

Správne! Nesprávne!

Povinnou výbavou motorového vozidla...

Správne! Nesprávne!

Ako sa mení priľnavosť pneumatiky k povrchu vozovky pri prvých kvapkách dažďa?

Správne! Nesprávne!

Úroveň bdelosti vodiča je...

Správne! Nesprávne!

Zvládla by si súčasné testy v autoškole alebo by si mala radšej vrátiť vodičák? Zisti to
NAOZAJ TAKTO JAZDÍŠ PO CESTÁCH?
Tvoje znalosti z cestnej premávky nie sú veľmi dobré, čím ohrozuješ nielen seba, ale aj iných účastníkov. Mala by si si preopakovať tie základné informácie, pokojne aj takýmito skúšobnými testami.
MÁŠ ČO ZLEPŠOVAŤ.
Niektoré veci ovládaš veľmi dobre, pri iných si sa pomýlila. Určite by si si mala osviežiť svoju pamäť, aby si na cestách nespôsobila nejaké nebezpečenstvo.
SKÚŠKY BY SI UROBILA AJ TERAZ.
Gratulujeme, súčasné testy na autoškolu by si urobila aj teraz, pretože je potrebné získať aspoň 90 bodov zo 100. Pravidlá cestnej premávky ovládaš dobre, za čo ťa chválime. Len tak ďalej.

Tak čo, pripadajú ti súčasné testy v autoškole náročnejšie ako tie, ktoré si kedysi robila ty? Zaspomínaj si spolu s nami aj na tvoje stredoškolské časy a otestuj sa, čo si pamätáš z náuky o spoločnosti.

Zdroj: Ministerstvo vnútra SR

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieKvízy