Niektoré veci okolo seba berieme už ako úplnú samozrejmosť, preto sa veľmi ani nezamýšľame nad ich skutočným významom. Predmety, s ktorými prichádzame pravidelne do kontaktu, pritom majú aj iné využitie, než by si možno čakala. Vieš, na čo slúži napríklad malá kovová časť na rifliach alebo vystúpená čiarka na písmenách F a J na klávesnici?

Možno si sa nad tým nikdy ani nezamyslela, pretože tie veci berieš úplne automaticky. Možno sa teda dnes dozvieš niečo nové a zaujímavé, o čom si doteraz nevedela.

Poznáš skrytý význam bežných vecí, ktoré pravidelne používame?

O malej kovovej časti na rifliach vieme, no nezamýšľame sa nad tým, prečo tam je. Umiestnené sú na tých častiach nohavíc, ktorým hrozí najrýchlejšie roztrhnutie. Vďaka tomu sú pevnejšie a vydržia dlhšie.

Na zadnej časti iPhonov je malá bodka, ktorá nie je baterkou. Ide o mikrofón, ktorý ti poslúži pri nahrávaní zadnou kamerou.

Niektoré hrnčeky majú na spodnej časti malý výrez. Je to z toho dôvodu, keď máš hrnček položený dole hlavou v umývačke riadu, aby tadiaľ odtiekla nadbytočná voda.

Na klávesnici nájdeš na písmenách F a J malú vystúpenú čiarku. Je to pomôcka pre ľudí, ktorí píšu prstokladom a nepozerajú sa na klávesnicu, aby vedeli, kam si majú umiestniť svoje ukazováky.

Niektoré autá majú pri znaku kontrolky rezervy paliva šípku, ktorá môže byť na ľavej alebo pravej strane. Je to pomôcka pre tých vodičov, ktorí nevedia, na ktorej strane vozidla majú umiestnenú nádrž.

Väčšina zámkov má vedľa kľúčovej dierky aj jednu maličkú. Tá slúži hlavne pre tie zámky, ktoré sú umiestnené vonku. Odvádza sa ňou voda, aby sa neudržovala vo vnútri zámku a aby nezhrdzavela.

Ak ťa zaujíma viac skrytých významov bežných vecí, určite si pozri aj tieto videá. Ktoré využitie ťa najviac prekvapilo?

Zdroj: YouTube/BRIGHT SIDE

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.