Naozaj sú muži večnými deťmi? Psychologička nám prezradila, čím je to podmienené
LifePravdepodobne si už aspoň raz vo svojom živote počula vetu: „Muži sú večné deti.“ Zaujímalo nás, či je tento výrok pravdivý a čím je to podmienené. Na naše otázky nám odpovedala psychologička Barbora Brzáková Krelová z online poradne ksebe.
Je všeobecne známe, ale aj vedecky dokázané, že muži dospievajú neskôr než ženy. Platí to nielen z mentálneho hľadiska, ale aj toho biologického.
Pravdepodobne si pamätáš na posledný ročník základnej školy, kedy si ty už bola obdarená všetkými ženskými prednosťami, ale tvoji spolužiaci sa akoby zasekli v jedenástich rokoch. Správaním aj výzorom.
Mužov ich detinské správanie často neopúšťa ani v dospelosti. Preto nás zaujímalo, koľko pravdy je na výroku: „Muži sú večné deti.“ Ozrejmila nám to psychologička Barbora Brzáková Krelová.
Muži sú večné deti … alebo nie?
„Výrok ‚muži sú večné deti‘ je zjednodušený a stereotypný, ale vychádza z pozorovateľných sociálnych a psychologických rozdielov medzi pohlaviami,“ vysvetľuje odborníčka. „Existuje niekoľko hľadísk, ktoré vysvetľujú, prečo sa tento názor môže objavovať.“
Pre odomknutie obsahu zadaj svoj e-mail
Registrácia a platba bude dokončená po zadaní e-mailu.
Staň sa členom Odzadu PREMIUM
a získaj neobmedzený prístup.
Predplatné môžeš zrušiť kedykoľvek.
V článku sa po odomknutí dozvieš
- Čím je podmienené tvrdenie „muži sú večné deti“?
- Prečo a kedy sa zrelý muž môže začať správať detinsky?
- Čo býva spúšťačom takéhoto správania?
Po odomknutí tiež získaš
- Články bez reklám
- Neobmedzený prístup k viac ako 75 000 článkom
- Exkluzívne benefity