Čo robíš, keď ideš na záchod? Tiež berieš do ruky mobil alebo knihu? Vedela si však o tom, že tento nevinný zvyk ti môže časom aj uškodiť? Portály New York Post a Bright Side sa zhodli na tom, v čom je čítanie na záchode pre nás nezdravé.

Niekomu to ide rýchlo, no niektorí dokážu pri veľkej potrebe stráviť na záchode aj desiatky minút. Vopred sa však na to už pripravia a do kúpeľne idú s mobilom, knihou alebo časopisom v ruke. Odborníci však upozorňujú na to, že s týmto zvykom by sme mali skoncovať.

V prvom rade si tým môžeme privodiť veľmi nepríjemné zdravotné komplikácie ako hemoroidy, teda zlatú žilu. Je to spôsobené tým, že dlhým sedením vynakladáme príliš veľký tlak na našu spodnú oblasť. Možno si teraz hovoríš, že táto choroba trápi len starých ľudí, no ak to budeš zanedbávať už v mladom veku, môžu sa komplikácie dostaviť oveľa skôr. A ver nám, toto by si nechcela riskovať.

V druhom rade sa všade okolo záchoda nachádzajú baktérie, choroboplodné zárodky či patogény. Tie si potom odnesieš na knihe alebo telefóne. Určite si svoj mobil nečistíš a nedezinfikuješ tak často, ako by bolo potrebné. Nemusíme ti snáď pripomínať, aká je hygiena v súčasnosti dôležitá.

Ak na záchode zvykneš čítať, tráviš tam zväčša viac času, než je potrebné. Povieš si, že ešte dočítaš túto kapitolu alebo tento článok, prípadne že ešte musíš odpísať na všetky správy. Márniš tak svoj čas. Ak sa budeš nudiť, zvykneš si na to, aby si svoju potrebu vykonávala rýchlejšie. Vďaka tomu získaš pár minút k dobru, čo sa počas týždňa alebo mesiaca nazbiera na pekných pár hodín.

Tak čo, ešte stále si chceš na záchode čítať? 😀

Zdroj: New York Post & Bright Side

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.