Zvoľ si ma na každý deň alebo ma nechaj odísť navždy. Nezostávaj v mojom živote len preto, lebo si osamelý. Láska sa volí na každý deň, nie len na „občas“ alebo na „pár chvíľ“. Teda, aspoň tá, ktorá je myslená skutočne a bezpodmienečne.

Myslím, že častokrát si vyberáme lásku len vtedy, keď ju potrebujeme alebo keď sme osamelí. Akonáhle nastanú problémy, chceme odísť a všetko nechať tak. Avšak láska nie je len o „zanechaní“ alebo „odhodení“. Je to dlhodobý proces, na ktorom sa musí neustále pracovať. Nie je to len tak.

Ako vyzerá láska? 
Ako všetko, čo som kedy stratil a vrátilo sa späť. (Odin)

Buďme s tým, kto si nás zvolí na každý deň. Nemyslím tým neustálu kontrolu. Myslím tým to, že sa každý deň budeme snažiť pracovať spoločne na našom vzťahu. Na láske, ktorú máme. Ak si ťa niekto „nezvolil“ na každý deň, chce len niečo príležitostné, nie je ťa hodný. Nechaj ho odísť.

flickr.com

Možno je to klišé, no dnešná doba nepraje láske. Láska je iba s určitým časovým obmedzením, potom vyprchá pre „neprekonateľné rozdiely“ alebo jednoducho vtedy, keď sa jeden vo vzťahu stane bohatším, úspešnejším alebo si jednoducho plní svoje sny. Vtedy prestane potrebovať toho druhého. Bola to láska? Nemyslím si.

Na to, aby si si niekoho zvolila na každý deň, musíš pracovať. Musíš pracovať na sebe a na tvojom vzťahu. No nikdy si, prosím, nezvoľ muža, ktorý si ťa volí len do pekných momentov, do jednoduchých dní, ktoré by ho nestále žiadnu námahu.

Buď s niekým, kto si ťa zvolí na každý deň alebo ho nechaj odísť navždy.

Vyber si niekoho, koho si zvolíš na každý deň alebo odíď navždy.

„Nevezmi si človeka, o ktorom si myslíš, že s ním môžeš žiť. Vezmi si toho, o ktorom si myslíš, že nemôžeš žiť bez neho.“

Dr. James C. Dobson

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.