Slovenská speváčka Zuzana Smatanová a prešovská skupina ElevenHill zverejnili videoklip ku skladbe Ako poslední. Pieseň je prvým slovenským singlom kapely. Hudobníci sa rozhodli, že ich prvou slovenskou skladbou bude práve duet a oslovili na spoluprácu Smatanovú, ktorá na ponuku okamžite reagovala.

Priznávam, že v posledných rokoch nekývnem na spoločný duet tak rýchlo, ako som kývla v tomto prípade. Po prvom vypočutí pesničky som si povedala, že sa rada stanem jej súčasťou, pretože má v sebe akýsi nádych starých westernoviek a pritom je pekne jednoduchá a priamočiara. Hoci sme sa v štúdiu s kapelou ElevenHill nestretli, na uchopenie melódie svojho partu som dostala voľnú ruku, a našla som si tak polohu, ktorá mi najlepšie sedí, čím sa môj prejav pekne odlíšil od Mariánovho (Marián Ferenc, spevák ElevenHill, pozn. red.),“ priblížila Smatanová.

ElevenHill sa zo spolupráce veľmi tešia. „Sme neskutočne radi, že práve Zuzana Smatanová je súčasťou tohto projektu. Aj keď sme sa so Zuzanou nikdy predtým osobne nestretli, už po prvej spontánnej komunikácii a po jej hudobnom vstupe do pesničky sme okamžite vedeli, že je to ten správny človek, o to viac sme mali radosť z jej prítomnosti. Prišlo k nádhernému spojeniu dvoch svetov, myslíme si, že tento náš spoločný projekt sa vydaril nad naše očakávania,“ vyjadril sa bubeník kapely Radoslav Hanzel.

Členovia kapely sa so známou speváčkou stretli až počas nakrúcania videoklipu na ranči pri Bardejove. „Bola to skvelá skúsenosť pre nás všetkých! Veľká poklona mojej dablérke Mirke Tomšíkovej Kytkovej, ktorá na svojom koni predviedla krásne kaskadérske kúsky. Spolu s jej partnerom Lukášom ma jeden z nich naučili, a pod mojím vedením kôň vyskočil prednými nohami na stôl. Mám radosť z tejto spolupráce a verím, že ľudí pesnička aj videoklip osloví,” vyznala sa Smatanová.

Na klipe interpretka a hudobníci spolupracovali s prešovským filmárom Majom Martausom. „Od prvej chvíle sme vedeli, že pracujeme s profesionálmi. Bolo to niečo neuveriteľné, sledovať týchto ľudí pracovať s pocitom, že robíme na spoločnom projekte, ktorý vznikol v našich hlavách, a takto sa dostával do reálnej podoby. Bola to zábava, ale aj jedna obrovská skúsenosť,“ uzavrel spevák Marián Ferenc.

 

Zdroj: SITA

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.