Vo štvrtok v poobedných hodinách bola Zuzana Plačková spolu s manželom Reném prepustená. Sudca neprijal návrh na ich vzatie do väzby. Veľa ľudí si však mylne myslí, že prepustenie znamená automaticky nevinu. Redaktorka Kristína Kövešová na svojom Instagrame upozornila na to, že obvinenie aj napriek tomu ostáva.

Pridala pritom screenshoty z článku na webe TV Noviny. Dôvodom prepustenia manželov Strauszovcov a ďalších dvoch obvinených bolo „konštatovanie sudcu pre prípravné konanie o neexistencii dôkazov, ktoré by preukazovali dôvodné podozrenie, že sa títo obvinení dopustili skutku, za ktorý im bolo vznesené obvinenie. Preto v ich prípade ďalej ani neskúmal naplnenie existencie dôvodov, či už útekovej, kolúznej, prípadne preventívnej väzby,“ píše sa vo vyjadrení súdu, ktoré Kika zdieľala vo svojom príbehu.

zdroj: Instagram/kristinakovesova

To, že Zuzanu a Reného nevzali do väzby neznamená, že ich automaticky zbavili viny. Obaja budú stíhaní na slobode a budú si musieť počkať na súdny proces. Až ten rozhodne o tom, či sa daného skutku dopustili alebo nie. Sudca len nevidel dôvod na to, aby ich vzal do väzby. Do tej idú zväčša páchatelia, pri ktorých sa predpokladá, že by v danej činnosti mohli ďalej pokračovať, prípadne by mohli ovplyvňovať svedkov alebo dokonca utiecť.

Prokurátor dokonca podal sťažnosť voči nevzatiu do väzby 2 osôb a zvyšní šiesti obvinení, ktorí vo väzbe ostali, podali sťažnosť proti tomu. O týchto sťažnostiach bude rozhodovať Najvyšší súd SR 7. októbra.

zdroj: Instagram/kristinakovesova

Zuzana sa hneď po prepustení zo súdu v krátkosti vyjadrila, pričom upriamila pozornosť na to, aby novinári dali pokoj jej rodine. Svoje prvé príbehy zverejnila aj na Instagrame, no zatiaľ nekomentovala nič. Konštatovala len to, že pondelky nemusia byť zlé, len trošku nepríjemné. Tým narážala na to, že polícia ju zadržala práve v pondelok.

Na konkrétnejšie vyjadrenia si asi budeme musieť ešte chvíľu počkať.

zdroj: Instagram/queen.plackova

Zdroj: Instagram/kristinakovesova, tvnoviny.sk, Instagram/queen.plackova

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.