V New Jersey si majiteľ posilňovne všimol, že ľudia namiesto cvičenia obdivujú svoje telo a nevenujú sa plne cvičeniu. Preto  zaviedol „Pondelky bez zrkadiel“. Zrkadlá sa zakryjú a na ich mieste sú nadpisy ako „rob to pre dobrú náladu, nie pre fotku“,  a tak sa ľudia namiesto obdivovania svojich bicepsov môžu plne venovať cvičeniu. Podľa neho sa treba zamerať na ostatné benefity cvičenia, ako napríklad zlepšenie zdravia či nálady a to sa dá dosiahnuť najmä ak sa ľudia celým telom a mysľou sústredia na cvičenie.

fitness-1037134_1920

pixabay.com

Taktiež je toho názoru, že viac ako pohľad na svoje telo ľudí motivuje MOTTO vyvesené na mieste zrkadla. Niekoho môže totiž  frustrovať pohľad na seba až tak, že s cvičením skoncuje a už nikdy do posilňovne nevkročí.

Avšak Blink nie je ani z ďaleka jedinou posilňovňou, ktorá prichádza s rôznymi novinkami a zaujímavými akciami. Konkurujúca posilňovňa zaviedla alarm, ktorý sa rozozvučí, pri tresknutí ťažkej činky o zem. To všetko najmä preto, aby vytvorili priateľské prostredie pre všetkých ľudí s rôznymi fitness úrovňami.

pexels-photo

pexels.com

Samozrejme nie každý sa stotožňuje s týmto nápadom. Okrem svojich priaznivcov má aj tých, ktorí ho pokladajú za hlúposť. Veľa ľudí sa sťažuje, že nemôžu bez zrkadiel vidieť, či všetky svaly pracujú počas cviku správne a taktiež nemôžu vidieť pokrok.

Môj názor? Určite nie je nič zlé na tom, obdivovať svoje telo v zrkadle. Pretože práve pri cvičení je telo napumpované a vyzerá naozaj skvelo. Nie je to iba obdivovanie, je to aj akási motivácia, ktorá ti ukáže, že to čo robíš, má zmysel.

Ak je to, čo ťa motivuje každý deň ísť do posilňovne, fotka, ktorú nahráš na FB alebo instagram, tak to rob! Je jedno, čo robíš v posilňovni, koľko fotiek hodíš na instagram alebo ako často sa pozeráš na seba v zrkadle. Ak ti to pomáha a udržuje ťa to motivovanú, nikto nemá právo to odsudzovať alebo zakazovať.

cover photo: pexels.com

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.