Žena…vnímavá, citlivá, milujúca. Vnútorne silná a predsa tak ľahko zraniteľná. Dokáže prežiť mnohé bolesti a čeliť nepriazni osudu. Aj napriek svojej sile, je pre ňu občas ťažké vyrovnať sa s tým, čím sa jej dotkol nejaký muž. Slovom, skutkom, postojom, ale aj celkovým správaním, ktoré vyjadrovalo nesúhlas s jej vzhľadom, osobou, niekedy aj s existenciou. (pre lepšie pochopenie, čo myslím pod pojmom existencia, odporúčam si pozrieť príbeh mladej Američanky Lizzie Velasquez, tiež považovanú za najškaredšiu ženu sveta).

Žiadneho človeka nie je také ťažké ponížiť. A obzvlášť ženu. V spoločnosti sú muži všeobecne  považovaní za fyzicky silnejších. Aj keď sa nájdu medzi nami výnimky. Vďaka tomu máme pri nich taký pocit bezpečia.

24719423065_b5addc00a2_kfoto: thoughtcatalog.com

Najzraniteľnejšia je práve vtedy, ak muž zohráva veľmi dôležitú úlohu v jej srdci. Najviac si pripúšťa slová, ale aj postoj toho, koho miluje, váži si ho alebo prechováva k nemu sympatie. Aj keď možno navonok vyzerá nedotknuto, vnútri cíti, ako ju to zranilo. Krehkosť a jemnosť je výsada žien. S tým sa rodíme. To je asi dôvod, prečo sme dostali prívlastok „ nežnejšie“ pohlavie.

Je zvláštne, že si dokážeme všetko tak do detailov zapamätať. Ostáva to v našej mysli a často sa toho nedokážeme zbaviť. S tým sa treba iba vedieť vyrovnať a zaujať voči tomu správny postoj. A to dokážeš práve vtedy, ak poznáš svoju hodnotu. Si zmierená so svojím odrazom v zrkadle. Ani jedna sme sa nenarodili preto, aby nás niekto ponižoval a zaobchádzal s nami ako s rohožkou. Veď predsa, ako môžeš dovoliť niekomu, aby ťa meral? Aby ti hovoril ako má žena vyzerať a aké má mať miery? Robiť všetko preto, aby si spĺňala niekoho ideál krásy, nie je správna cesta. Pretože krása je vec vkusu. Zapamätaj si slová jedného múdreho človeka …Ak ťa muž miluje, si pre neho na milimeter presná.“.

27049144463_641803c79d_kfoto: thoughtcatalog.com

Po mnohých rozhovoroch som si uvedomila, koľké z nás sa s týmto už stretli. S ponížením, potupením, urážkou. A niektorí jedinci to zvládajú úplne „bravúrne“. Bez akéhokoľvek povšimnutia a bez uváženia, čo tým dokážu spôsobiť a aké stopy po sebe zanechávajú.

Preto ak si muž, dávaj si pozor na svoje slová, pretože tie sa už nedajú vziať späť a dotýkajú sa nášho srdca. Niekedy aj zle povedaný vtip dokáže narobiť šarapatu.

Nikdy nás neporovnávajte s inou. Každá sme svoj vlastný originál.

Ublížiť sa dá aj bez slov. Postoj a mimika dokážu tiež veľa napovedať. Ak sa od nej odťahuješ, dávaš jej pocítiť, že ti vadí jej dotyk a prítomnosť. Sú to práve tie maličkosti, ktoré my vnímame a zaoberáme sa nimi. Pamätaj, že ženské srdce je hlboký oceán plný tajomstiev.

Ako povedala Lucka Bílá: „Muž, ktorý dá najskôr päsťou, za mnou už nikdy nemôže prísť s kyticou. Ja mu ju neuverím.“

foto: pinterest

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife