pexels.com

Ženská duša.

Dokáže byť krehká a zároveň húževnatá. Silná ako bojovník v ringu. Práve tým, že je viac zraniteľná, sa musela naučiť chrániť svoj zdroj. Musela sa naučiť prežiť aj v ťažkých podmienkach. Pretože predstava, že by sa nechala zničiť bola neprípustná.

Je to ušľachtilá časť každej ženy, preto si zaslúži, aby sme jej venovali svoju pozornosť. Aby sme sa naučili byť ženami takými, akými v hĺbke svojho srdca chceme byť. Nie moderným obrazom dnešných ženských ideálov. To je iba kopírovanie, ktoré neprináša vnútorné šťastie.

Najprv je potrebné ju objaviť, vypočuť, pochopiť a chrániť ju. Pretože naša ženská duša nám posiela odkazy cez naše vnútorné potreby a sny. To po čom túžime, je skutočná a čistá túžba našej duše. Napriek tomu, mnoho žien ešte nepochopilo jej pravú podstatu. Ale verím, že všetko má svoj čas a dôvod.

large weheartit.com

Ak chceme, aby nás niekto miloval a staral sa o nás, nemôžeme svoje srdce podávať na podnose každému. Nehľadajme si partnerov či priateľov, ktorí nám to, čo potrebujeme nedokážu dať. Nie je to len strata času, ale aj vyčerpávajúce vydávanie energie, ktoré neprináša žiaden úžitok, nie trvalý. I keď je pravda, že niekedy sa ženská duša v nás naplno prebudí až keď zistí, že nedostáva to, čo potrebuje, že je smutná a frustrovaná, že nie je milovaná taká, aká je. Až vtedy si začne uvedomovať naplno samú seba.

Ženská duša je náš radar, ktorý vždy vie, čo chce, čo harmonizuje s jej srdcom a čo zase nie. Dokáže sa obetovať, odpúšťať a dávať nové šance, jedno však nedokáže. Prizerať sa na vlastné nešťastie. Nemala by. Musí sa vedieť postaviť sama za seba, keď je využívaná, nerešpektovaná alebo obmedzovaná.

Túži po ochrane a bezpečí, ale túži aj po vlastných krídlach, ktoré jej dajú pocit slobody, slobody osobnej. Nechce byť zväzovaná, či utláčaná. Chce milovať druhých, chce sa starať o svojich milovaných, chce im robiť radosť, chce ich objímať, chce byť oddaná a napriek tomu môže byť slobodná. Slobodná svojím duchom. Nik ju nesmie zamknúť do klietky, nik na svete nemá to právo. Pretože ženská duša dokáže dať slobodu iným, zaslúži si ju najviac zo všetkých.

large weheartit.com

Nie je sebecká, najprv myslí na druhých až potom na seba. Niekedy na seba zabudne úplne. Ono to potom bolí. Bolí to preto, lebo sa začína učiť. A to tým, že sa nájde a začne sa milovať. Začne robiť veci, ktoré musí, aby bola šťastná. Až keď si konečne uvedomí, aká je krásna, začne chrániť sama seba. Tým svoju zraniteľnosť premieňa na silu. Začne sa čoraz viac približovať k tomu, po čom prahne jej srdce. Prestane dávať šance tým, ktorí si ju nevážia a zanedbávajú ju.

Ženská duša nechce, aby jej bolo ubližované, najviac na svete túži po pokoji a láske. Ak jej ale už niekto ublíži, prežije to a hrdo odkráča ďalej. Odíde so skúsenosťou a poznaním toho, čo je pre ňu nežiadúce a nepotrebné.

Foto: pincaption.com Foto: pincaption.com

Len ak sa dokážeme priblížiť k našej ženskej duši a porozumieť jej, dokážeme ju milovať takú, aká je. Ak dokážeme milovať samú seba, dokážu nás milovať aj ostatní. Mnoho vecí a rozhodnutí je len v našich rukách. To ako sa správame k našej vlastnej duši, k našej ženskej podstate, je len na nás. My sme jej chrám, ona je náš zvon. Nechajme ju zvoniť, pretože jej melódia nám napovie, ktorá cesta je tá správna.

Skutočná žena si vychutnáva svoju ženskosť, no nezabudne pridať aj patričnú hrdosť.

Buďme ženami, ktoré poznajú svoju hodnotu.

Buďme ženami, ktoré si zaslúžia to najlepšie.

Fortissimo.

 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife