Idealizuješ si ho. Pomaly ti dochádza trpezlivosť a začínaš si uvedomovať pravdu. Ak ti nezavolá, nechce ti zavolať. Ak ti nedopíše, nechce ti odpísať. Ak s tebou netrávi čas, tak len preto, lebo s tebou nechce tráviť čas.

Svoje dni tráviš čakaním, netrpezlivo čakáš kedy prejaví štipku záujmu, ale ten stále neprichádza. Bývala si šťastnou, len si už nevieš spomenúť, kedy to bolo naposledy. Pozeráš sa do zrkadla, ale už nevidíš tú šťastnú osobou, ktorou si bola.

Bývala si bezstarostnou, voľnou, bezproblémovou, spoločenskou a všetkým tým, kým už dnes nie si. Zamotala si sa vo vzťahu, z ktorého nevieš odísť. Svoje dni vypĺňaš sebaľútosťou a takto to pokračuje stále dokola. Ignorácia dokáže lámať charaktery a narobiť mnoho škôd. Necítiš sa už byť milovanou, chcenou a sama sebou. Svoje sebavedomie si nechala pred bránami vzťahu a uzavrela si sa do seba. Ak neukončíš tento vzťah ty, neukončí ho nikto. Budeš sa trápiť, trpieť neznesiteľnou bolesťou a tvoje dni budú čiernobiele. Napriek tomu sa nedokážeš zmieriť s myšlienkou, že by už nebol súčasťou tvojho života. Znášaš všetko. Nezáujem, chlad a odcudzenie.

Stali ste sa cudzincami vo vzťahu bez budúcnosti. Spomenieš si na začiatok vášho vzťahu a na chvíľu pocítiš ten pocit bezhraničnej lásky, po ktorej tak túžiš. Chcela by si sa vrátiť v čase a vychutnať si to zamilované obdobie. Nič netrvá večne. Ľudia zahýbajú, opúšťajú, ubližujú a menia sa. Túžiš po pozornosti, čase a záujme. Chýbajú ti bozky na dobrú noc, spoločné chvíle a on. Už nie je tým, kým býval, no ty ho stále miluješ.

No seba musíš milovať viac. Zostať vo vzťahu bez záujmu je ako cesta bez konca. Musíš nájsť silu a myslieť na seba. Ak by mu na tebe záležalo, bojoval by o teba. Nezaujal by alibistický postoj a nedovolil by ti cítiť sa opustenou. Muž, pre ktorého nie si voľbou číslo jedna, si nezaslúži tvoju lásku. Muž, ktorý neocení tvoj záujem, si nezaslúži tvoj čas. Muž, ktorý ti dáva pocit samoty je len tieňom muža, ktorý býval.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.