Pexels/Emma Bauso

Vzťahy vedia byť krásne a to predovšetkým na ich začiatku. Dokážu taktiež občas potrápiť, ale to je v poriadku. Partnerstvo však nie je len o pekných prvotinách, o to viac je potrebné vedieť ho aj správne živiť a posúvať tým smerom, aby bol čo najdlhšie takým ako v čase, keď ste sa spoznali.

Mnohokrát nastávajú situácie, kedy sa v takomto zväzku cítime akosi inak ako predtým. Zdá sa nám akoby zovšednel, je monotónny, menej radostný, zostávame sme v ňom zaseknutí obaja. Nie je však všetko o ráznych koncoch.

Na vzťahoch sa dá pracovať neustále a priebežne im dodávať istú dávku energiu a iskry. Platí to samozrejme u takých párov, ktoré sú tomuto smeru naklonené a chcú na nich aj patrične zapracovať.

Je však veľkou pravdou, že v tomto smere sme aktívnejšie my ženy ako naše drahé polovičky, preto ťa rady inšpirujeme spôsobmi, ktorými sa o to môžeš pokúsiť aj ty. 

Zažeňte spolu nudu

Len si skús spomenúť na časy, kedy ste sa spolu nestíhali nudiť ani len chvíľu. Áno, je pravdou, že každý máme svoje bežné povinnosti a nielen pracovné, avšak určite ste ich mali obaja aj vtedy. Aby sa vzťah nestal nudným, potrebuje čo i len malé spestrenie.

Robiť to môžete po malých kúskoch, zmenu však pocítite obaja. Vyberte sa niekam spolu, či už s priateľmi alebo bez nich, spravte si romantickú prechádzku alebo večer, uvarte si niečo spolu. Možností je neskutočne veľa. Či už podniknete spolu čokoľvek nové alebo si pripomeniete vaše začiatky, nudiť sa určite nebudete. Vrátite sa v prítomnosti do časov minulých a tie vás nakopnú aj do tých budúcich. 

Komunikujte

Aj pri tomto bode si spomeň na vaše siahodlhé telefonáty, kedy ste dokázali spolu prevolať aj hodiny. Inak tomu nebolo ani počas stretnutí. Jednoducho vždy ste sa mali o čom rozprávať.

Komunikácia ako taká je dôležitou súčasťou a jej absencia dokáže spôsobiť ochladnutie vo vzťahu. Rozprávajte sa tak ako kedysi, otvorene a úprimne a nezabudnite ju okoreniť aj humorom. Rozhovory nemusia byť vždy len vážneho charakteru, aj keď je občas fajn do toho priamejšieho pridať dávku vtipu.

Uvidíš sama, že vtedy sa aj vaša komunikácia bude uberať iným smerom. Len nechoďte okolo seba v tichosti, to vášmu vzťahu neprospeje, práve naopak.

Nezabúdajte na intímne chvíle

Aj tento bod je pre vás oboch veľmi dôležitý. Intimita v partnerskom zväzku už dnes nie je žiadnym tabu a občas je potrebné ju okoreniť. Spomeň si aj v tomto prípade na vaše začiatky, kde jej bolo vždy nadostač.

Skús svoju polovičku prekvapiť aj v tomto smere, vymysli niečo „crazy“ a on ťa za to bude stále viac milovať. S akým nápadom prídeš, je to už na tebe. Každopádne ver, že akákoľvek zmena bude stáť za to.

Robte niektoré aktivity aj spoločne

V prípade, že je aj u vás času málo, skúste robiť niektoré veci, ktoré vás spájajú spoločne, nie oddelene. Áno, každý má rád chvíle, kedy si môže osamote dopriať relax a oddych. Avšak takéto chvíle dokážu obohatiť aj váš spoločný život.

Ak radi športujete, vybehnite si za pohybom spolu, ak radi cestujete, spravte tak v nejaký voľný deň alebo víkend. Aj v tomto smere je možností nadostač, postačí si vybrať tú, ktorá vás najviac spája.

Spoločné aktivity vás navyše zbavia stresu a tak si budete môcť aj chvíle v pohodlí domova užívať v pokojnejšom duchu. Blíži sa jar, dni sú dlhšie, preto si ich doprajte kedykoľvek počas pracovného týždňa.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating