instagram.com/zoraczoborova

Známa fitnesska Zora Czoborová sa nevenuje iba cvičeniu, ale predovšetkým svojim najbližším. Množstvo času venuje 81-ročnej mame, ktorá potrebuje jej opateru. Práve vďaka svojej dcére sa jej zdravotný stav zlepšil, hoci to nebol najľahší boj. Zora o všetkom informovala na svojom instagramovom profile.

December 2018

V tomto období musela Zorina mama podstúpiť náročnú operáciu a stal sa z nej imobilný pacient. Fitnesska uviedla, že najhoršie nastalo, keď to jej mama vzdala a prepadla depresiám.

„Ja som zmobilizovala všetky svoje sily, vôľu, vedomosti, skúsenosti, zrušila pracovné povinnosti a nedovolila som jej aj za pomoci úžasných doktorov a sestričiek aby sme boj prehrali. Bola to dlhá cesta,“ opísala Zora vo svojom príspevku.

„5 dní pred Vianocami sme ju v bolestiach a hlbokej depresii na vozíčku priviezli z nemocnice a museli narýchlo zariadiť všetky praktické potreby pre ležiaceho pacienta,“ rozprávala Zora o náročných časoch.

Hoci to bola veľká výzva, dočkali sa aj pozitívnych výsledkov. V súčasnosti má jej mama: o 18 kíl menej, zmizla jej cukrovka, upravil sa vysoký krvný tlak, znížil sa počet liekov a zlepšil sa aj jej psychický stav. Je tu množstvo faktorov, na ktorých spoločne pracovali a dočkali sa priaznivého efektu. „Lekári, ku ktorým chodí na kontrolné vyšetrenia a odber krvi, len krútia hlavou, že také dobré výsledky nemala 20 rokov,“ vysvetlila Zora.

View this post on Instagram

Včera som bola v #damskyklub v @rtvs_official kde som sa s @ivetkamalachovskaofficial rozprávala na tému ako pomôcť ťažko chorým ľuďom na lôžku… Ešte som ani nevyšla zo štúdia, už som mala od vás 10tky a do večera už 100ky správ na Insta aj FB ako a čo máte aj vy robiť s vašimi blízkymi… Dôvod? Rozprávali sme sa o mojej maminke, ktorá mi v decembri 2018 veľmi ochorela. Musela podstúpiť náročnú operáciu, stal sa z nej imobilný pacient a čo je najhoršie, prvé dni po operácii to úplne vzdala a chcela odísť… Ja som zmobilizovala všetky svoje sily, vôľu, vedomosti, skúsenosti, zrušila pracovné povinnosti a nedovolila som jej aj za pomoci úžasných doktorov a sestričiek aby sme boj prehrali… Bola to dlhá cesta… 5 dní pred Vianocami sme ju v bolestiach a hlbokej depresii na vozíčku priviezli z nemocnice a museli narýchlo zariadiť všetky praktické potreby pre ležiaceho pacienta… Ako som povedala, cesta bola dlhá, ale…☝️ Dnes má mamina – o 18kg menej – úplne jej zmizla cukrovka – upravil sa jej vysoký krvný tlak – znížila o 40% množstvo liekov ktoré musí denne brať – lekári ku ktorým chodí na kontrolné vyšetrenia a odber krvi len krútia hlavou, že také dobré výsledky nemala 20rokov – je samostatná – v interiéri chodí sama, len vonku pre istotu používa chodítko – každý deň cvičí 60min – plus každý deň chodí na dlhé prechádzky – pravidelne a zdravo sa stravuje – je veselá, vitálna, plná energie a chuti žiť ktorú už aj rozdáva… – začala so mnou po 15 rokoch chodiť na fitpobyty, tešiť sa zo spoločnosti ľudí a z čoho som odpadla! – 2 fázovo s nami cvičí! – vychutnáva si wellness, masáže aj saunovanie a horúce termálne pramene – chodíme spolu na kávičky a schopping, máme good time a pre #volby2020 žila a riešila ako 30ročná✌👍 Proste, v 81 rokoch si opäť užíva život plným priehrštím v 100% KVALITE!👍👏✌😍🥰 Prosím🙏, zaujíma ma vaša skúsenosť. Aj vy sa staráte o svojich blízkych? Darí sa vám? . . . #mother #mom #bestmom #mylove #mylife #mama #laska #jedina #senior #zivot #zachranazivota #zdravie #kvalitazivota #povinnost #milujem #laska #rodicia #rodina #zmyselzivota #happyafitsozorou #fitinspiration #fitpobyt #fitpobytsozorouczoborovou

A post shared by pohyb🧘‍♀️zena💃krasa👍zdravie (@zoraczoborova) on

Bojovníčka

„Za rok a pol prešla dlhú cestu od imobilného pacienta s opaterou na lôžku, až po dnešnú číperku, ktorá so mnou chodí a i cvičí na fitpobytoch,“ informovala Zora.

Uviedla, že najčastejšie sa jej pýtali ľudia, ako je to vôbec možné? „No pravdu-povediac, všetko je o zdravej strave a pravidelnom cvičení. A o pár vychytávočkach, ktoré jej život uľahčujú. Medzi ne patrí aj tento ⁣⁣⁣⁣domáci kyslíkový prístroj, vďaka ktorému môže pomáhať svojmu srdiečku i pľúcam a pravidelne dýchať vysoko koncentrovaný kyslík bez akýchkoľvek obmedzení,“ vysvetlila známa fitnesska.

Jej mama ho používa už tri mesiace a cíti sa po ňom plná energie. Tú jej však dáva aj Zora, ktorá miluje čas strávený so svojimi rodičmi. Váži si s nimi každý jeden moment a svojim sledovateľom tak dokazuje, kde môžu nájsť šťastie. Priamo v srdci.

View this post on Instagram

⁣Všetci viete že moja maminka je bojovníčka 💪, že za rok a pol prešla dlhú cestu od imobilného pacienta s opaterou na lôžku, až po dnešnú číperku, ktorá so mnou chodí a i cvičí na fitpobytoch 🧘‍♀️ ⠀ ⠀ ⁣𝗗𝗼𝘀𝘁𝗮́𝘃𝗮𝗺 𝗺𝗻𝗼𝘇̌𝘀𝘁𝘃𝗼 𝗼𝘁𝗮́𝘇𝗼𝗸 𝗮𝗸𝗼 ? No pravdupovediac, všetko je o zdravej strave a pravideľnom cvičení. A o pár vychytávočkach, ktoré jej život uľahčujú. Medzi ne patrí aj tento ⁣⁣⁣⁣domáci kyslíkový prístroj vďaka ktorému môže pomáhať svojmu srdiečku i pľúcam a pravidelne dýchať vysoko koncentrovaný kyslík bez akýchkoľvek obmedzení.⠀ ⠀ Cíti sa po ňom skvelo, plná energie, ľahšie sa jej dýcha, pomalšie sa unaví a zároveň jej kyslík optimalizuje hustotu krvi a zvyšuje imunitu organizmu.⠀ ⠀ Je veľmi praktický, prenosný v taške, s jednoduchým ovládaním. Keď k nej prídem na kávičku, ,,šupnem" si aj ja 20 minútovku, pretože sa cítim viac fit a môžem ísť s väčším nasadením a výkonom do tréningu. Dokonca ho cielene používam, ak potrebujem urýchliť regeneráciu.⠀ ⠀ Tento parťák nám robí spoločnosť už 3 mesiace. Cestuje s nami aj na chalupu, či fitpobyt. Podľa mňa by to bol super pomocník i pre vás a vašich seniorov, ak hladáte recept na zvýšenie celkovej imunity, trpíte respiračnými alebo srdcovo-cievnymi ochoreniami, cukrovkou, chronickou únavou, bolesťami hlavy, nechutenstvom, nespavosťou, alebo máte náročnú prácu s veľkým duševným i fyzickým vypätím.⠀ ⠀ A pozor, pravideľné dýchanie koncentrovaného kyslíka dokonca urýchľuje obnovu buniek a regeneruje tkanivá. Koncentrovaný kyslík totižto pôsobí ako silný antioxidant a spomaluje proces starnutia.💪🙏😉👏👍 ⠀ ⠀ Ak chcete viac info o kyslíkovom prístroji, nájdete ich na ⁣𝘄𝘄𝘄.𝗱𝗼𝗺𝘇𝗱𝗿𝗮𝘃𝗶𝗮.𝘀𝗸 alebo mi napíšte a pošlem priamy kontakt na múdru osôbku do správy.👩‍🍳⠀ ⠀ #oxygen #oxygentherapy #homeoxygen #kyslik #kyslikovypristroj #kyslikovaterapia #kyslikoveprocedury #senior #imunita #vychytavky #zdravie #zdravebyvanie #prvydomzdravia #pdz #happyafitsozorou ⠀ ⠀ ⠀ @prvydomzdravia

A post shared by pohyb🧘‍♀️zena💃krasa👍zdravie (@zoraczoborova) on

View this post on Instagram

Moja dnešná NAJ #relax #coffee #shopping kamka😍💗… Bohužial, nebolo mi dopriate byť mamou… Ale ak🥰, chcela🙏 by som, aby ma moje dieťa raz považovalo za človeka ktorému sa môže otvoriť, zdôveriť a podeliť s najtajnejšími snami, želaniami či démonmi… A veriť, že mama🥰 mu nesobecky chce vždy to najlepšie, pomôže, pohladí, vysvetlí, podporí, nasmeruje, nesklame a navždy zamkne u seba truhlicu jeho tajomstiev… Taká je moja maminka🙏💓🙏💗🙏💓🙏💗🙏💓🙏💗🙏💓🙏💗 . . . #mom #mother #bestmom #friendship #bestfriend #rolemodel #mama #laska #zivot #vdacna #rodicia #rodina #stastna #vdacna

A post shared by pohyb🧘‍♀️zena💃krasa👍zdravie (@zoraczoborova) on

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieŠoubiznis & Hot News