Pamätám si na tie pocity, ktoré mi lietali po celej hlave príliš dlhú dobu a nevedela som, ako by som ich zmenila.

Bolo to práve vtedy, keď sme sa stretli prvýkrát po mnohých mesiacoch od nášho zoznámenia. Ako sme sa prechádzali, sedeli na lavičke a jedli zmrzlinu. Mnohokrát som nevedela, čo sa to so mnou deje. No popravde, o tom nevedel skoro nik. A keď sa teraz obzriem späť na svoju minulosť, zisťujem, že mnohí ľudia si už miesto v mojom živote nenájdu.

No späť k tebe. K mužovi vysokému a modrookému, ktorého som spoznala pred niekoľkými rokmi. V tých chvíľach, keď sme sa všetci pri jednom veľkom stole smiali a premýšľali nad tým, kedy v noci pôjdeme domov. A nebolo to príliš skoro. 

zdroj: unsplash.com

Naše výlety boli vždy pre mňa výnimočné a vedela som, že sa už nebudú nikdy opakovať. A aj vtedy, keď som pri tebe nechcela vypiť ani jedno pivo, na ktoré si ma pozval. Chcela som mať na teba len jasné spomienky. Doteraz som určité veci nepochopila. Ale na druhú stranu, už asi nechcem poznať vysvetlenia a odpovede. Bolo by to nanajvýš zvláštne po toľkom prežitom čase.

A keďže sa novoročné sľuby majú plniť, pomaly by sa mal blížiť čas, kedy sa ťa budem musieť niečo opýtať. Ukázať ti niekoľko riadkov, ktoré som za dlhú dobu napísala. Niektoré nedávne a možno aj tie z dávna, no stále si na to netrúfam.

Myslím si, že vieš aká som a že sa neodhodlám na mnoho vecí. No odfotografovať si ťa práve vtedy, keď zaspíš pri pozeraní rozprávky sa mi jednoducho žiadalo. A keď som ťa zobudila, som sa len pousmiala.

zdroj: unsplash.com
Určité veci v našich životoch sú prosto nepredvídateľné a ani jeden z nás netuší, kedy by sme sa znovu mohli vidieť. No ani túto zvláštnu situáciu som nenašla riešenie. Aj keď sa vidíme párkrát do roka, dokážeme v rozhovore pokračovať aj tam, kde sme prestali pri našom poslednom stretnutí.

To sa mi na tom páči asi najviac. Vážim si to úsilie, vďaka ktorému sa dokážeme stretnúť a porozprávať o našich životoch. Lebo jednoznačne sa nám za ten čas, čo sa nevidíme, toho udeje príliš veľa.

Ale teraz pri spomienkach na teba sa pousmejem a porozmýšľam nad tým, kedy nastane znovu ten správny čas na naše stretnutie. A poprípade na to, kedy znovu prehrám v nejakej spoločenskej hre. Alebo na to ako si objednáš znovu rovnaký čaj ako ja.

Február je pre mňa niečím veľkým dôležitý. A nie je to ani preto, žeby bol (ten pre niekoho otrepaný) Valentín. Na tento mesiac sa mi viaže viacero spomienok s tvojou osobou.

A za tie ti mnohokrát zo srdca ďakujem. A teším sa na ďalšie zážitky, ktoré spoločne prežijeme. 

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.