Unsplash/Josue Michel

Máš pocit, že tvoje srdce už viac bolesti neunesie, chcela by si sa hnevať a kričať, no už ani to nevládzeš. A tak len ležíš v posteli, dívaš sa na strop a premýšľaš, kde sa stala chyba. Je to v tebe? Alebo máš len smolu? Ďalší chlap priniesol do tvojho života sklamanie a ty už strácaš aj poslednú vieru v šťastný koniec.

Naozaj existuje skutočná láska iba vo filmoch? Môžeš si žiť ako v rozprávke? Ver, že na tomto svete existuje niekto, pre koho budeš dokonalá, a kto bude rovnako dokonalý aj pre teba.

Niekde tam vonku je človek, s ktorým pochopíš význam slova láska a prežiješ niečo, o čom si tak dlho iba snívala. No skôr, ako sa tak stane, musíš zrejme spoznať aj tú druhú stranu.

Možno sa cítiš ako v jednom kolotoči – nájdeš niekoho, s kým to zaiskrí, no skôr, ako to začne byť naozaj vážne, ostaneš sama. Chlapi sú svine! Máš pocit, že si k sebe priťahuješ azda iba debilov. Dobre vieme, aký je to pocit byť pre niekoho iba zábavkou.

Je však jedna vec, ktorú si musíš uvedomiť – nie je to tvoja chyba. Teda, ak zámerne nesabotuješ každý jeden vzťah, či si ihneď nezačínaš s každým, kto sa na teba čo i len usmeje. V opačnom prípade ťa život iba skúša. Je to bolestivá, náročná a dlhá skúška, no jedného dňa pochopíš, prečo sa to takto dialo.

Po všetkých tých pádoch a nesprávnych „pokusoch“, do tvojho života vstúpi niekto, kto tie zlé spomienky vymaže. Niekto, vďaka ktorému prídeš na to, že tvoje nervy pri predošlých chlapoch stáli za to. Pretože to bude človek, na ktorého sa oplatilo čakať.

Nikto ti nepovie, kedy to bude. A preto nezatváraj svoje srdce, pretože by si o neho mohla prísť. Nezaprisahávaj sa, že si už s nikým nič nezačneš, pretože ten ďalší môže byť ten pravý.

Jediné, čo musíš urobiť, je ísť do vzťahu s rozumom a srdcom, ktorý ti šepká, že to tak má byť. Ak to tvoje vnútro nenapovedá, potom sa môže opakovať tvoja história omylov.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating