instagram.com/niallhoran/louist91

Situácia pandémie koronavírusu výrazne zasiahla ekonomiku a výnimkou nie je ani hudobný priemysel. Známi umelci Niall Horan a Luis Tomlinson  poukazujú na túto problematiku prostredníctvom #LetTheMusicPlay. O všetkom informovali na svojich instagramových profiloch.

Niall Horan

„Živé vystúpenia a festivaly sa nemôžu konať bez ťažkej práce neuveriteľného tímu, ktorý sa ukrýva v zákulisí,“ uviedol spevák a bývalý člen britskej skupiny One Direction Niall Horan.

„Bez vystúpení prídu všetci títo ľudia o prácu a živý hudobný priemysel bude v riziku,“ bližšie vysvetlil.

Následne vo svojom poste uviedol zaujímavú štatistiku. Počas minulého roka prispel živý hudobný priemysel do britskej ekonomiky nemalou sumou. Okrem toho, že do nej vložil 4,5 miliárd libier, podporil aj 200 000 pracovných miest v celej krajine. Podľa speváka Nialla Horana je dôležité informovať o tejto problematike a žiadať o vládnu podporu.

Louis Tomlinson

Rovnaký názor zdieľa ďalší úspešný umelec a rovnako bývalý člen britskej skupiny One Direction. Louis Tomlinson uviedol, že by sa nezaobišiel bez svojho hudobného tímu.

„Nastáva deň, kedy spoločne požiadame vládu o ochranu a podporu všetkých týchto ťažko pracujúcich a talentovaných ľudí,“ uviedol Louis.

„Nemohol by som robiť to, čo robím bez podpory môjho úžasného tímu a každého, kto v zákulisí privádza show k životu,“ uzavrel známy hudobník.

#LetTheMusicPlay

Kampaň #LetTheMusicPlay vznikla vďaka organizácií UK Music, ktorá zastupuje kolektívne záujmy umelcov v hudobnom priemysle. V súčasnosti sa snažia hlavne získať potrebné informácie a východiská pre pracovníkov, ktorí zo dňa na deň prišli o svoj príjem. Tvorcovia uviedli, že britský hudobný priemysel je závislý práve od vládnej podpory.

„Kým sa toto odvetvie znova nenaštartuje, čo bude najskôr v roku 2021, podpora vlády bude mať rozhodujúcu úlohu pri predchádzaní masovej platobnej neschopnosti a ukončení tohto svetového odvetvia,“ uviedlo hnutie UK Music na svojej webovej stránke.

Od vlády požadujú:

Jasnú lehotu otvorenia spoločenských priestorov bez nevyhnutného odstupu.

Okamžitý a komplexný balík na podporu podnikania a prístup k financiám.

Oslobodenie predaja lístkov od DPH.

View this post on Instagram

The live music industry was one of the first to be hit by the Covid-19 pandemic lockdown and will be one of the last to get back on its feet. Government support has been vital for so many in our sector. However, this support is now tapering to an end, and with no clear timeline on when the industry can return to full capacity, festivals and venues are struggling to survive. Like other countries such as Germany and Australia, we need the Government to help the music industry, which contributes £5.2 billion to the economy annually and sustains almost 200,000 jobs, to ensure it remains world-leading following the damage caused by this pandemic. The music industry has come together with a major campaign to highlight the huge challenges for the industry and some possible solutions. Our campaign is called #LetTheMusicPlay. It has support right across the industry and gathering huge public support too. Read more to find out what we are asking for, why it is needed, what we are doing and what you can do. ukmusic.org/policy/let-the-music-play

A post shared by UK MUSIC (@_ukmusic) on

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieHot News