Zvieratá patria do nášho sveta a mnohokrát sú nám lepším spoločníkom ako niektorí ľudia. Preto je veľmi ťažké počúvať o tom, že na týchto nevinných tvoroch sa častokrát robia pokusy, pri ktorých musia trpieť. A teraz si predstav, že by si sa na to musela pozerať. Česká Sloboda zvierat teraz prišla s kampaňou, pri ktorej zachytila emócie ľudí, ktorí to majú pred očami.

Na Instagrame sa šíri video, v ktorom sa známe české mená, akými sú spevák a raper Ben Cristovao, influencerky Dewii, Anežka Chudlíková (Not So Funny Any) či herečka Veronika Čermák Macková, dívajú na video, ktoré zachytáva pokusy na zvieratách.

Osobnosti zase zachytáva iná, skrytá kamera, aby mohla zaznamenať ich bezprostredné reakcie.

Ani jednému z nich sa na obraz nepozeralo ľahko a zvuky plné bolesti ich zasiahali, nemohli v sebe zastaviť plač či zdesenie. Práve títo ľudia sú verejne známi tým, že majú k zvieratám blízko, podporujú boje o ich záchranu a dokonca sa aj sami stravujú vegánsky.

Videom chce Sloboda zvierat apelovať na iniciatívu Za pokusy bez zvierat, ktorá bojuje za to, aby sa už skončili laboratórne pokusy, pri ktorých by sa mohlo zachrániť až 10 miliónov živých tvorov ročne.

Video skrátené o nepríjemné zábery zdieľal na svojom profile aj Ben

Zdroj: Instagram/svobodazvirat

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.