Interpretka je prvou ženou – rapperkou, ktorej udelia túto cenu za úspechy v oblasti hudby a filmu.

Americká rapperka Missy Elliott dostane Michael Jackson Video Vanguard Award. Štyridsaťosemročná interpretka si prevezme cenu za úspechy v oblasti hudby a filmu počas ceremoniálu MTV Video Music Awards, ktorý sa bude konať 26. augusta. Zároveň tiež počas večera naživo vystúpi.

Elliott je vôbec prvou ženou – rapperkou, ktorej udelia Michael Jackson Video Vanguard Award. Zároveň je len jednou zo štyroch rapových umelcov, ktorým sa dostalo tejto pocty. Pred ňou to boli LL Cool J, Beastie Boys a Kanye West.

Prvé Vanguard Awards odovzdali v roku 1984, pričom ich získali David Bowie, The Beatles a Richard Lester. V roku 1991 dostala cena súčasný názov na počesť legendárneho speváka Michaela Jacksona, ktorému túto trofej udelili v roku 1988.

Cenu v minulosti dostali napríklad aj Madonna, George Michael, Bon Jovi, Guns N‘ Roses, Beyoncé, Rihanna, Pink či Jennifer Lopez.

MTV Video Music Awards sa budú konať v Prudential Center v newjerseyskom Newarku. Slávnostným večerom bude sprevádzať komik Sebastian Maniscalco.

Melissa Arnette „Missy“ Elliott sa na hudobnej scéne pohybuje od roku 1989, pričom spočiatku pôsobila v r’n’b skupine Sista, s ktorou uviedla na trh album 4 All The Sistas Around Da World (1994). Následne sa vydala na sólovú dráhu, pričom debutovala štúdiovkou Supa Dupa Fly (1997), po ktorej nasledovali nahrávky Da Real World (1999), Miss E… So Addictive (2001), Under Construction (2002), This Is Not A Test! (2003) a The Cookbook (2005). Na konte má päť cien Grammy či sedem MTV Video Music Awards.

Informácie pochádzajú z webstránky www.billboard.com a archívu agentúry SITA.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.