26. ročník súťaže krásy Miss Slovensko rozvíril na Slovensku poriadnu diskusiu. Začalo to predovšetkým tým, keď komička Simona Salátová skritizovala celkovú šou, pričom upriamila pozornosť na depresiu a poruchy príjmu potravy, ktorými mnohé ženy trpia pri pohľade na ideál ženskej krásy, ktorý sa nám na obrazovkách podsúva.

Za svoje vyjadrenia schytala poriadnu dávku kritiky, no ako sa zdá, jej slová boli v určitom smere naozaj pravdivé. Druhá vicemiss Miss Slovensko 2020 Kristína Víglaská sa rozhodla prehovoriť a na svojom Instagrame priznala, že aj ona kvôli súťaži trpela anorexiou a bulímiou.

Psychickými problémami teda netrpia len bežné ženy, ktoré sa na súťaže krásy pozerajú, ale aj samotné účastníčky, ktoré bojujú o korunku krásy. Aj keď to pre Kristínu nebolo jednoduché, rozhodla sa svojim fanúšikom zveriť a vo videu prezradila, čím si posledné roky prechádzala.

Kika bola odjakživa športovkyňou, čo sa prejavilo aj na jej vyšportovanej postave. Pre bežkyne sú typické väčšie stehná, ktorých sa pred súťažou krásy chcela zbaviť. Vo videu prezradila, že začala držať rôzne drastické diéty, skúsila napríklad aj sacharidové vlny.

Darilo sa jej chudnúť, čo sa jej veľmi páčilo, no zašlo to až do štádia, kedy bola podvyživená 10 kg a otvorene povedala, že sa z nej stala anorektička. Rapídny úbytok váhy si vypýtal svoju daň v podobe straty menštruácie, ktorú Kristína nedostala až pol roka.

Pred súťažou sa tak dostala do ukážkovej formy, ktorá jej pomohla získať titul druhej vicemiss. Po skončení súťaže na ňu všetko doľahlo a telo si začalo pýtať naspäť to, čo mu odopierala. Z anorektičky sa tak stala bulimička, ktorá sa začala prejedať.

Kristína hovorila o tom, že keď opäť pribrala, cítila sa zle, a tak začala opäť chudnúť. Dostala sa tak do začarovaného kruhu, z ktorého hľadala cestu len ťažko. Dôvod je aj ten, že nevyhľadala žiadnu odbornú pomoc a to považuje za chybu, ktoré robia mnohé ženy. Bez pomoci je náročné nájsť samu seba a prijať sa.

Svojím príbehom chce pomôcť hlavne iným dievčatám, ktoré sa trápia kvôli svojej postave a dávajú si pozor na každý gram jedla, ktorý prijmú. Toto video bol len začiatkom, ktorý aj tak pre ňu nebol jednoduchý. Postupom času sa možno odváži zverejniť aj fotky PRED a PO.

Určite si pozri video, v ktorom Kika prerozprávala celý svoj príbeh a problémy, ktoré ju na tejto ceste postretli. 

Je veľmi dôležité, aby sa o poruchách príjmu potravy hovorilo viac, pretože ide o problém, ktorý trápi stovky mladých dievčat a žien. Kika je veľmi silná a ďakujeme jej za to, že sa odhodlala vyjsť s pravdou von.

Zdroj: Instagram/kristina_viglaska

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.