Instagram/simonacomedy

Stand-up komička Simona Salátová je známa nielen svojím humorom, ale aj tým, že sa venuje téme bodyshamingu. Doviedol ju k tomu napríklad aj slovný útok rapera Rytmusa na jej postavu alebo súťaž krásy Miss, ktorá nám podsúva obraz o ideáli ženskej krásy.

Simona na svojom Instagrame už dlhšie avizovala novinku, ktorá sa chystá. Konečne sme sa dočkali odhalenia pripravovaného projektu, ktorým je nový podcast s príznačným názvom 90-60-90. Ako dobre predpokladáš, bude sa venovať práve téme bodyshamingu a tomu, že ženy by nemali byť posudzované podľa svojej váhy alebo toho, ako vyzerajú.

„Vždy som si myslela, že pochybovanie o sebe patrí ženám. Dnes viem, že pochybovať o sebe, porovnávať sa a merať svoju hodnotu nezmyselnými ideálmi patrí všetkým. Patrí nám ako spoločnosti a nie je to ten najlepší darček evolúcie, aký sme mohli dostať. Ale je tu. Keď máš špinavé ruky, ľahko si to uvedomíš a umyješ si špinu. Začneš odznovu. Keď máš špinavú myseľ, môžeš tak žiť pokojne celý život s istotou, že si čistý,“ začala Simona svoj príspevok, v ktorom predstavila dlho očakávanú novinku.

„Sama neviem, či si dokážeme priznať, aké ťažké bude v tomto začať odznova. V čom? V nazeraní na ľudí cez ich vzhľad. Chodiť s očami dokorán neznamená vedieť podľa oblečenia odhadnúť charakter, podľa postavy vlastnosti, podľa počtu vlasov určovať koeficient šťastia. Je to nefér! Nie je to spravodlivé! Predsa sme si na to zvykli a z krásy urobili karikatúru. Podľa nedosiahnuteľných ideálov určujeme miesta v rebríčku atraktivity.

Naozaj tvoje BMI rozpovie tvoj životný príbeh? Nech je akékoľvek. Bodyshaming sa stal tichým spoločníkom a je načase začať o ňom hovoriť. Preto vznikol podcast 90-60-90, ktorý by ste mali už nájsť na všetkých podcastových platformách. V prvom rozhovore sa stretnete s Evelyn. A už čoskoro nové časti,“ uzavrela komička.

Prvá epizóda je už zverejnená a môžeš si ju pokojne vypočuť. Simona si pokecala s Evelyn, ktorá sa tejto téme tiež venuje, keďže sa jej bytostne dotýka. Aj ona sama si musela neraz vypočuť nepekné poznámky na postavu. Je skvelé, že sa téme bodyshamingu venuje čoraz viac ľudí. Simona opäť raz odviedla vynikajúcu prácu a už teraz sa tešíme na nové epizódy.

Vypočuj si nový podcast 90-60-90

Zdroj: Instagram/simonacomedy

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieŠoubiznis & Hot News