Photo by Nicolle Kreisch from Pexels

Milovať. Počúvať. Vnímať. Byť milovaný. Všetko je o pocitoch, ktoré cítime, vnímame, vidíme, ale hlavne o tých, ktoré naozaj potrebujeme. V tejto dobe sa často stretávame s pojmom sebaláska a počúvame, aké je dôležité milovať najprv samých seba až potom môžeme milovať iných. Je to ale naozaj tak? Je sebaláska znakom pravej lásky?

My ženy sme občas v láske príliš naivné a veríme krásnym slovám, a povedzme si, ružové okuliare máme nasadené aj dlho po rozchode. Byť milovaná je to najkrajšie čo môže byť, no nezabúdaj na to, že tvoja láska patrí stále najviac tebe.

Sebaláska nie je len pojem, mala by si sa milovať a akceptovať taká, aká si. Zlepšovať sa v tom, v čom naozaj chceš a robiť pre seba to najlepšie. Niekedy sú dni, kedy nemáš náladu na nič a najradšej by si celý deň ležala v posteli s čajom a obľúbeným seriálom.

Je to v poriadku, pretože po tomto dni príde ďalší, kedy budeš mať chuť na prechádzku, na krásne šaty a bude mať opačný účinok, ako ten predošlý, no v oboch si robila len to, čo si naozaj chcela a potrebovala. Aj toto je znakom sebalásky, pretože si občas potrebujeme oddýchnuť a občas potrebujeme vybehnúť von.

Akceptuj sa. Prijímaj svoju lásku, pretože nikto ti nedá viac ako ty sama. Milovať iných je jednoduchšie ako milovať nedokonalosti, s ktorými sa stretávaš dennodenne, však? Chce to čas a pochopenie. Nauč sa prijať to, že si trocha hanblivá. Nauč sa milovať tie široké boky a menšie prsia. Spoznaj nových ľudí, ak sa cítiš sama. Plač, ak máš chuť a ver mi, že potom príde smiech, na ktorý tak dlho čakáš. Hlavne to rob tak, aby si bola spokojná s tým, aká si.

Miluj momenty, ktoré žiješ. Každý jeden je vzácny nehľadiac na to, aký v tej chvíli je. Časom sa z neho poučíš. Na niektoré budeš spomínať s úsmevom a iné budú stále pripomínať ťažké chvíle, ktoré si ale zvládla. Všetky tie momenty ťa formovali. Všetky ťa naučili byť presne takou, aká dnes si. Miluj sa, pretože sebaláska je naozaj taká dôležitá, ako sa hovorí.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife