Nechcem ťa zmeniť len pre seba. Chcem ťa zmeniť najmä pre teba. Budeš to mať ľahšie aj pri iných ženách. A áno, som si istá, pretože takéto správanie by ti akceptovala jediná taká, ktorá ťa miluje tak intenzívne, až je z toho slepá tak, ako ja.

Keďže viem, že nie som tvojou poslednou a budú po mne na rade ďalšie ženy, tak nechcem, aby trpeli, plakali, utápali sa v smútku a ubližovali si tým, že zostanú v takom vzťahu. Chcem, aby kvitli, smiali sa, boli krásne od toľkej lásky, boli šťastné a tiež zdravé, pretože keď trpí psychika, trpí celé telo. Preto sa snažím ti pomôcť. A síce nie vždy (teda takmer nikdy) sa to zo začiatku nezdá pravdivé, no časom prichádzaš na to, že ti nikdy nebolo ukrivdené a vždy som to myslela len v dobrom.

View this post on Instagram

Weekend with you 🎈 @azevedopre

A post shared by TheCoupleGoals (@couplegoals) on

 

Pri akejkoľvek chybe som siahala po príležitosti a diskutovala, vysvetľovala, obhajovala, niekedy až kričala a plakala, ale vždy som sa chcela dopracovať k spravodlivosti. Niekedy som nespala a to len preto, aby som pochopila teba, nás, aby som nikomu neuškodila klamstvom, ale bola úprimná a zohľadnila vždy všetky možné východiská. Množstvo hodín, ktoré som mala využiť úplne inak, som strávila utopená v minulosti, všetkých skutkoch len, aby som prišla na to, čo je zle a ako to zmeniť. Toľko stretnutí, posedení, osláv a párty s priateľmi či rodinou som nakoniec trávila doma, v prázdnych uliciach, v parku, v rohu obľúbenej kaviarne sama len s myšlienkami o nás. 

 

Avšak ty si narozdiel odo mňa trávil nad sebou a nami oveľa menej času, no nemôžem povedať, že si toho spravil pre seba menej. Práve naopak. Zamýšľal si sa nad mojimi slovami, bral si si ich k srdcu, ukladal do hlavy a mnohokrát si sa pristihol ako ich triediš a zvažuješ.

Navonok a najmä v prvý moment si mojimi radami a riešeniami poväčšine opovrhoval, ale pritom vo vnútri ti nič z toho nebolo ľahostajné. A hlavne vďaka tomuto nášmu snaženiu si ani pri konečných slovách v našom vzťahu ukončených posledným zbohom nezostal chladným. Ani ty a ani ja.

Po toľkých náročných dňoch sa rozlúčiť nebolo ľahké, ale tešilo ma, že ťa ďalej, inej žene posúvam ako lepšieho človeka. A ty si to vedel tiež. Naša posledná chvíľa ťa zlomila. So slzami a vzlykmi v tuhom objatí si mi ďakoval. A ďakuješ mi dodnes aj bez toho, aby si to vyslovil. Dnes vieme, že to všetko úsilie malo význam. Udržalo nás aspoň ako priateľov. Vďaka tomu má o teba nikto nepripravil a stále ťa môžem mať vo svojom živote. I keď ta vo vnútri stále nekonečne milujem ani len to netušíš.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.