Smutná žena v lese, trápi ju zlyhanie

Kto by nechcel kľúč od šťastného života naveky? Vedieť, čo a ako robiť správne, ako sa rozhodovať, kam smerovať, nájsť to, po čom túži. Bez bolesti, trápenia či pádov. Život je však o rovnováhe a preto, ak má prísť úspech, musí ho sprevádzať i zlyhanie. Čierna nie je bez bielej, slnko bez dažďa. A ako vieš, za každým úsmevom sa môžu skrývať potoky sĺz.

Poznáš ten pocit, keď sa zo všetkých síl snažíš? Keď makáš cez pot i únavu, dávaš do niečoho 120 %, všetku svoju pozornosť a energiu, no napriek tomu neprichádza výsledok, aký si si želala. Cieľ sa vzďaľuje, sny sa rozplývajú a ty máš pocit, že si padla na dno. Vraj by si mala vstať a začať znova, no ty už nevládzeš.

Zlyhanie však nie je stopka

Si vyčerpaná, nemáš motiváciu a už vlastne ani chuť začať s tým kolobehom odznova. Zdá sa ti, že sa celý vesmír spojil proti tebe a neostáva ti nič iné, len to vzdať. Nechať život, nech si plynie, svoj osud v rukách inej moci. Už nechceš proti nemu bojovať. Nie, ak ti toľkokrát podkopol nohy. Chceš sa hodiť do postele, 3 dni sa neukázať na dennom svetle a potom nechať všetko plynúť len tak.

Naozaj je to však to, po čom túžiš? Zahodiť tú snahu, všetky tie hodiny, dni i noci, počas ktorých si tak drela, iba kvôli tomu, že to teraz nevyšlo? Každý jeden pád je tu na to, aby si vstala. Silnejšia. Múdrejšia. Skúsenejšia. Nie je to znak toho, že je koniec. Možno to chce len viac odhodlania, viac motivácie i viac času. Ale tvoj cieľ je bližšie, než si môžeš myslieť.

Už o pár dní či týždňov môžeš byť oveľa šťastnejšia. Ale ak to neskúsiš, ak sa tomu šťastiu nevydáš naproti tak odhodlane, ako len dokážeš, nikdy to nezistíš. Plač, krič, ľutuj sa. Ale potom dvihni hlavu a ukáž nielen svetu, ale najmä sama sebe, že na to máš!

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife