Moje srdce ti skutočne nikdy nepatrilo. Aj keď sme spolu tvorili pár, nikdy nebolo úplne tvoje.

Byť s tebou bolo ľahké. Pripomínalo mi to obdobie prázdnin, kedy som nemusela riešiť veci. Pri tebe som sa cítila bezstarostne, nikdy ma nič netrápilo a nemala som žiadne povinnosti.

Avšak, zlomil si mi srdce. Pýtaš sa, ako sa mohlo zlomiť moje srdce, keď ti v skutočnosti nikdy nepatrilo? Jednoducho. Nikdy som ti ho nedala, pretože sme nikdy netvorili reálny pár, no dostal si sa mi pod kožu. Mali sme medzi sebou chémiu, cítila som k tebe silnú príťažlivosť, no to je všetko. Pravá láska to nebola, pretože ak áno, vydržala by.

Napriek tomu som sa veľmi snažila. Robila som kompromisy, aj keď som to dovtedy vôbec nevedela. Pristúpila som na všetky dohody a pravidlá, ktoré si chcel, pretože som ťa chcela vidieť šťastného. Zlomila som samú seba, pretože som chcela byť pre teba dosť dobrá. Nemám zlomené len srdce, mám zlomenú každú jednu časť môjho tela, pretože som si myslela, že keď sa ti dám úplne celá, budeš ma milovať.

Bola som sklamaná, keď som zistila, že tak to nefunguje. Že napriek tomu, že som dala zo seba to najlepšie a snažila som sa zo všetkých síl, nič sa nezmenilo. Ty si sa nezmenil. 

Potom som pochopila, že nejde o mňa. Ide o teba. Neprijímal si ma, pretože si nechcel. Nebola som pre teba dosť dobrá, pretože si o mňa nemal záujem.

V momente, kedy som si uvedomila toto všetko, som bola voľnejšia. Slobodnejšia.

Pochopila som, že pre toho pravého budem dosť dobrá presne taká, aká som. Ten pravý na mne nebude nič meniť a nikdy mu nebudem musieť nič dokazovať. Muž, ktorý ma bude skutočne ľúbiť mi nikdy nezlomí srdce. Práve naopak, on sa bude snažiť, aby som všetky zlomené kúsky môjho srdca a duše zlepila dokopy. Bude ma milovať v každej chvíli – aj v tej dobrej, aj v tej zlej.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.