Zlých chlapcov už väčšina z nás stihla spoznať. V podstate ide častejšie o mužov než chlapcov, no toto slovné spojenie sa stalo pojmom.  Skôr či neskôr zisťujeme akí sú, napriek tomu im stále podliehame. Veľmi dobre vedia, čo na nás zaberá. Zahrávajú sa s nami, ovládajú nás, vyvolávajú v nás túžbu. Nie je žiadnym prekvapením, že toto sa dobre neskončí. Sme pobláznené a ignorujeme sklamanie, ktoré neskôr prichádza.

Podvedome sa niekedy obviňujeme  a želáme si, aby sa nám páčili tí dobrí chlapci, veď to by boli naše životy oveľa jednoduchšie. V skutočnosti to platí presne naopak, nevieme si pomôcť. Milí, poslušní, nesmelí…nie, to nie sú vlastnosti, ktoré nás priťahujú. Znie to síce kruto, ale je to tak. Muži, ktorí by nám dali všetko, zniesli by nám aj modré z neba, takí, nanešťastie, nebývajú pre nás zaujímaví.

Nefunguje to tak iba preto, lebo drsní chlapci sú proste sexi, ale aj preto, lebo pôsobia silnejšie.  Zmes nebezpečenstva, dobrodružstva a vzájomného napätia, odolať jej je takmer nemožné.

Pri nich sa cítime ako skutočné ženy. Môžeme si dovoliť byť krehké a zraniteľné, sú schopní ochrániť nás.  Neležia pri našich nohách ako také verné psíky, stabilita im veľa nehovorí. Musíme sa usilovať o ich pozornosť, udržať si ich. Keď sa nám niečo také aspoň na chvíľu podarí, naše sebavedomie rastie.  Koniec koncov, práve tá nedosiahnuteľnosť je to, čo nás láka.

sleduj_youtube_kanal_odzadu_sk

Ak ťa ešte tieto dôvody nepresvedčili a stále si vyčítaš, že si sa neubránila jednému z nich, mám pre teba ďalší dôvod. Môže za to príroda. Jasné, že aj predchádzajúce dôvody majú určite niečo spoločné s prírodou, ale teraz mám na mysli niečo konkrétnejšie. Príčinou sú hormóny. Každopádne, aspoň máme super výhovorku, však?

Vedci zistili, že ženy a dievčatá najintenzívnejšie inklinujú k zlým chlapcom hlavne v období ovulácie. V tomto období vraj dokážeme presvedčiť samé seba, že práve títo muži budú pre nás ideálnymi partnermi a v budúcnosti skvelými otcami.

Výskumy, ktoré sa zaoberali správaním ovulujúcich žien, zisťovali koho si tieto ženy vyberú za potenciálneho ich detí. Buď mužný, príťažlivý alfa samec, alebo očividne usadlejší, zodpovedný chlap.  Medzi odpoveďami suverénne prevažovala prvá možnosť. Prekvapivé? Nuž, hormóny s nami vedia narobiť poriadne divy.

Viem, že príroda má svoju silu,  je náročné ovplyvniť naše inštinkty, ale niekedy je potrebné určiť si priority. Mám pocit, že táto situácia je jedna z nich. Zlí chlapci sú tí, s ktorými môžeme prežívať vášnivé romániky, bláznivé dobrodružstva, skrátka užívať si. V prípade, že hľadáme stabilného partnera a rady by sme sa vyhli sklamaniu, poobzerajme sa radšej po tých stálych jedincoch.  Čo by si chcela ty?

foto: Victor Torres

Komentáre