Koľkokrát sme už počuli, že ženy majú slabosť na zlých chlapcov? Akoby to bol náš osud vzdať sa všetkého kvôli žiarivým očiam a zlej povesti. Ale je to naozaj tak? Majú ženy vo svojej DNA zakódované podľahnúť zlým chlapom a zahodiť harmóniu za trochu vzrušenia?

Čo vlastne znamená, keď sa povie „bad boy“? Je to nenapraviteľný delikvent, sebec, sukničkár alebo skôr rebel v koženej bunde, so strapatými vlasmi a dobrodružstvom v očiach? Niekto, kto porušuje pravidlá alebo si vytvára vlastné, lebo nechce žiť podľa predstáv iných?

zdroj: pinterest.com

Rebelstvo nás určite priťahuje.

Chceme byť hrdé na toho, koho máme po svojom boku, chceme si byť isté, že je to spoločník do dažďa, aj do pekných dní. Chceme sa cítiť výnimočne, cítiť radosť, šťastie a byť milované. A všetky tieto pocity dokážu rebelské povahy vzbudiť. Aké je ale trvanie vzťahu s rebelom? A tu je práve rozdiel medzi zlým chlapcom a strateným mužom.

Nie je to tak, že by ženy  priťahovali výslovne zlí  chlapi, majú slabosť na stratených mužov, mužov v ktorých je skrytý potenciál kvalitného vzťahu. Ženám je vlastná schopnosť zlepšovať, vkladať energiu, ktorá transformuje, lieči a tvorí.

Hľadajú ľudí a miesta, kde je skrytý potenciál alebo kde je potrebná pomoc. Stojí to síce viac trpezlivosti, ale vo vzťahu s rebelom nuda nehrozí. Sú iní, odlišujú sa od zvyšku. Možno majú drsný výzor, ale nechýba im krehká duša. A často sú komplikovaní, preto možno zišli z cesty a potrebujú ukázať smer, povzbudiť,  potrebujú vidieť svetlo, potrebujú zastaviť v tieni a načerpať silu.

A tým svetlom, tou silou je žena.

Nejde o to, aby sa muž zmenil. Veď v láske je potrebné tolerovať jeden druhého so všetkými chybami aj dobrými vlastnosťami. Nejde o to, vyčítať, čo urobil zle, čo by mal napraviť. Je dôležité chápať, rozprávať sa  a zdieľať vzájomné očakávania, radosti, aj problémy. A k tomu je nevyhnutná dôvera. Ak si partneri navzájom veria, ich komunikácia je úprimná a puto medzi nimi sa posilňuje.

zdroj: pexels.com

Niekedy sa ťažko rozpoznáva, ktorý muž je stratený a ktorý je typickým „zlým chlapom“, s ktorým je budovanie vzťahu veľmi náročné a vyčerpávajúce (niekedy až nemožné), lebo na prvom mieste je on sám. Vtedy si treba uvedomiť vlastnú hodnotu a prehodnotiť, čo nám skutočne prináša šťastie.

Či už veríte na lásku na prvý pohľad alebo zlých chlapcov, dôležitá je komunikácia. Vedieť na čom človek je a čo má očakávať. Byť šťastná nie je mýtus, je to cieľ.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.