Bola sama na všetko. Bola len jedna z mnohých, ktoré tomu podľahli. Jedno, druhé sklamanie v láske, v živote, v ľuďoch. Snívanie vystriedal alkohol a iné neduhy. Muži boli pre ňu len prostriedok, ako si pohladkať ego alebo niečo dokázať. Nie, nebola zlá ani zhýralá…

Bola to čistá duša, ktorú niekto ráňal a ráňal až dovtedy, kým sa z nej nestalo toto. Práca a takýto život boli pre ňu ventilom, aby necítila svoju bolesť. S rodinou sa takmer nevídala, pretože vedela, ako im ublížila tým, aká je. Myslela si, že zvládne a chcela všetko zvládnuť sama. Nasadila si na tvár masku, ktorou ohurovala okolie. Nikto však nevidel jej doráňané krehké vnútro skryté za chytľavým úsmevom, pretože k nemu nikoho nepustila.

Pretože vedela, že viac už nezvládne.

unsplash.com

Zrazu sa však v kolobehu tohto nezvládnuteľného života, ktorý nikam neviedol zjavil on. Myslela si, že je ďalší, ktorý pre ňu bude znamenať pár chvíľ a už ho nikdy neuvidí. Chcela aby bol, ale niečo ju k nemu ťahalo. Bol iný. Bol pre ňu výzvou, vzbudzoval rešpekt, vášeň, ale zároveň v ňom bola neha a pokoj. Nikdy predtým to nezažila.

Nútil ju piť vodu, ktorú stále nosil pri sebe a vždy jeden kus ovocia, ktoré jej doniesol, keď sa stretli. Naučil ju robiť veci s pokorou a vážiť si maličkosti. Naučil ju, že niekedy stačí namiesto dvoch fľašiek vína jeden pohár. Naučil ju čítať knihy. Bol tu vždy vtedy, keď bolo zle, a nielen dobre. Naučil ju mať rád samú seba a vážiť si svoju myseľ a telo.

unsplash.com

A v momente, keď si myslela, že má život konečne pod kontrolou, si uvedomila, že sa doňho úplne zbláznila, že ten človek zobudil všetky jej rany a hojí ich, že ten človek je úplne v jej vnútri, pretože ho tam pustila. On však bol pre ňu nedostupný. Mal svoju rodinu, ktorú mu ona brať nechcela. Možno tu mal byť len preto, aby jej ukázal správne hodnoty, vrátil ju z cesty, ktorou sa rútila, pretože bola nesprávna. A ona si uvedomila, že aj keď ľudia odchádzajú, zanechajú veľké stopy, niektorí také, ktoré nikdy nezmažeme. On v nej takú zanechal…

unsplash.com

A tak sa vydala sama na cestu. Cestu, ktorú jej ukázal a zistila, že vie znovu snívať a nevidí všetko len biele alebo čierne. Dúfajúc, že ho tam niekde stretne. Toho muža s ovocím, fľašou vody a nenahraditeľným úsmevom.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.