Ľudia. Súčasť tvojho života. Je jedno, či si introvert a máš iba pár priateľov, alebo musíš byť neustále v obklopení ľudí. Oni sú súčasťou našich životov. Tvoria naše spomienky. Sú častým dôvodom našich sĺz, ale aj dobrej nálady či úsmevu. Sú v našom živote dôležití. Avšak, ľudia sa menia, jediný, kto zostáva v tvojom živote, si ty.

Čo by to bol život bez dobrodružstiev, spontánnych výletov a bez sĺz? Ver, že veľmi nudný! Áno, často naň nadávaš, avšak kedˇsa pozrieš späť, ver, že iný život by si nechcela. Je len a len tvoj! Je jedinečný, neokázalý a krásny. Nie je dokonalý, no je výnimočný. Tak ako aj ty a ľudia v ňom. Každý, koho si stretla, bol trestom, testom alebo darom. Každého jedného si musela stretnúť, aby si sa niečo nové naučila alebo aby si niekoho iného niečo nové naučila.

„Nikto ťa nedokáže pripraviť na lásku a na strach, pretože každý detail života si musíš vychutnať. My všetci spolu cestujeme časom spoločne našimi životmi. Jediné, čo môžme spraviť, je užiť si túto nezabudnuteľnú jazdu.“

Možno si niekoho stratila.

Možno si niekoho získala.

Možno ťa niekto sklamal.

Avšak to je život. 

Život je nádherný, nech sa deje čokoľvek! 

Pred pár dňami som čítala jeden trefný výrok:„Naše životy nepatria len nám. Od zrodenia až po hrob sme previazaní s ostatnými, predkami i súčasníkmi. Každým zločinom a každou láskavosťou utvárame našu budúcnosť.“ Takže ak si povieš, že tohto človeka si nemala stretnúť, toto sa ti nemalo stať, prestaň s tými rečami! Všetko je potrebné. Aj utrpenie, aj nádherné chvíľe. Aj láska, aj sklamanie. Aj úsmev, aj nepekné slová. Všetko toto ťa formuje. Všetky činy a ľudia, ktorých si spoznala. Všetko, čo sa ti v živote stalo a koho si stretla, bolo preto, aby si bola tým človekom, akým si dnes.

„A jedného dňa si uvedomíte, že všetko, čo je dôležité, je Vaša náklonnosť ku ľuďom, ktorým na Vás záleží, ktorí sú Vám blízski, ktorí Vás milujú. Tí, ktorí zastávajú pevné miesto vo Vašom srdci. Všetko ostatné je vedľajšie.“

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.