pexels.com

Človek sa za celý svoj život zamýšľa nad mnohými vecami. Už ako dieťa v škole si láme hlavu nad príkladmi z matematiky alebo sa snaží pochopiť podstatu fyzikálnych zákonov. Raz sa však dostane do štádia, kedy si začne klásť také otázky, na ktoré si sám odpovedať nevie.

V živote sa stretneme s mnohými druhmi otázok. Sú také, pre ktoré použijeme sedliacky rozum alebo si odpoveď jednoducho vygooglime. Potom sú tu otázky, na ktoré odpoveď nepoznáme, ale možno raz budeme… Je vesmír nekonečný? Existuje život po smrti? Ťažko povedať. No a nakoniec existujú aj také otázky, ktoré odpoveď vôbec nemajú. Jednou takouto je aj záhada toho, či existuje niečo alebo niekto, kto nám určuje osud. Je život len jedna veľká hra? Sme iba bábkami v niekoho divadle?  Osobne si myslím, že je na každom jednom z nás, ako pochopí podstatu života a ako si odpovie na túto veľmi záludnú otázku. Stopercentnú odpoveď však nikdy nedostane. Môže si utvoriť vlastný názor a ten mu nikto nezoberie.

Osud?

Veľa ľudí tvrdí, že osud je hlúposť. Neexistuje. Ja som si však počas svojho života uvedomila, že všetko je presne tak, ako má byť. Ja viem, otrepaná fráza, ale stačí sa nad ňou zamyslieť. Mnohokrát nás život dostane do takej situácie, ktorú si nevieme vysvetliť a pýtame sa samých seba „Prečo?“. Niekedy však nedostaneme odpoveď hneď. Môže trvať dni, mesiace, roky, pokým pochopíme, prečo sa veci stali tak, ako sa stali.

Ja osobne verím, že každý jeden z nás má svoj osud napísaný. Nijako ho neovplyvníme. Dokonca, aj keď si myslíme, že teraz spravíme niečo, čo ani spraviť nechceme. Aj to je napísane v našich kartách. Osudu sa však nesmieme báť. Práve naopak. Musíme žiť život bez obáv a strachov. Len vtedy ho totižto prežijeme plnohodnotne.

Všetko je tak, ako má byť…

Všetko, čo sa stalo, sa stať malo. Všetky ťažké chvíle nás robia silnejšími a musíme si zapamätať, že život kladie najťažšie prekážky len pred tých najsilenjších ľudí. Musí byť predsa na svete rovnováha medzi dobrým a zlým, stále však pevne verím, že niekto tam hore na nás dáva pozor a usmerňuje nás, kam ďalej kráčať. Možno nám radí, možno nás občas naschvál zavedie na zlé chodníčky, aby sme si uvedomili, čo rozhodne nechceme. Verme tomu, kto nám napísal osud, že vie čo robil.  Na svete síce budú vždy ľudia, ktorí budú tvrdiť, že svoj osud držia pevne v rukách. Nikto však svoj osud nezmení, pretože karty sú už dávno rozdané.

Karma

Určite sme si všetci mnohokrát priali, aby sa niektorým ľuďom vrátilo všetko zlé, čo nám spravili. Niekedy majú ľudia sklony k pomste, ale je dôležité uvedomiť si, že karma je zdarma. Platí pre každého. Ako sa hovorí: „Slabí chcú pomstu, inteligentní ignorujú a silní odpúšťajú“. Síce nie každá vec sa dá odpustiť, ale som presvedčená, že všetko, čo v živote spravíme sa nám vráti. Dobré či zlé.

Náhody

Existujú náhody? Naozaj sa niečo stane bez dôvodu? Podľa mňa určite nie! Dokonca aj to, keď narazíme „omylom“ do niekoho sa stať malo. Niektorí ľudia na náhody veria, ale keď naozaj začneme veriť tomu, že všetko je vopred napísané, nebudeme sa nad všetkým tak trápiť. Ak sa totižto vyskytne nejaký problém, uvedomme si, že aj tak bude, ako má byť. Skúsme len čas nechať spontánne plynúť. Nerobiť zúfalé činy a netlačiť na veci. Koniec koncov aj tak je všetko, ako má byť.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife