Jedného dňa sa ráno prebudíš s pocitom, že všetko je tak, ako chceš. Nebudeš viac v strese a nebudeš mať chuť plakať ihneď ako si spomenieš na to, čo všetko zlé sa ti momentálne v živote prihodilo. Budeš sa cítiť bezpečne, spokojne a milovane. Ale najprv, musíš prežiť toto obdobie.

Viem, že si teraz myslíš, že sa to zrejme nestane. Si tak vyčerpaná, psychicky aj fyzicky unavená, že ani neveríš, že by k tebe mohol byť život ešte niekedy láskavý. Premýšľaš, prečo práve tebe sa všetko toto deje. Čím si si zaslúžila tieto rany od života? A prečo teraz?

Poviem ti, život ťa skúša. Skúša, čo všetko zvládneš na svojich pleciach niesť. Skúša ťa, ako hlboko vieš ísť, aby si našla posledný kúsok sily. Skúša ťa, aby vedel, ako sa k problému postavíš, a aké ponaučenie si z neho vezmeš.

Ale ver, že jedného dňa sa iba obzrieš späť a toto všetko bude už iba spomienkou na kameň, ktorý už z teba spadol. Budeš opäť naplnená pokojom a šťastím. Bude z teba človek, ktorým chceš byť. Zistíš, že si sa zbytočne bála o to, či ešte zažiješ ten pocit, keď je všetko v poriadku. Budeš na seba pyšná za to, ako si bojovala, a že sa aj vďaka zlým chvíľam stal z teba dobrý človek.

Jedného dňa nájdeš znova šťastie. Budeš v poriadku, sľubujem. Pretože pred nami je ešte tak veľa zajtrajškov. A v každom jednom z nich svitá na lepšie časy. To, že je to dnes ťažké neznamená, že to tak bude navždy. Dnešok totiž nedefinuje zajtrajšok. V jedno ráno sa zobudíš, a zistíš, že už ťa na hrudi neťaží žiaden tlak.

Zhlboka sa nadýchneš, usmeješ sa a s pokojom v duši pochopíš, že tak ako búrka, aj zlé životné obdobia od nás raz odídu. Všetky starosti, problémy, slzy, beznádej budú preč, a v tebe z nich ostane len príjemný vánok. Taký, za ktorý si sa v tom najhoršom modlila. Po všetkých tých dňoch, mesiacoch či rokoch sa budeš konečne cítiť dobre.

Možno sa ti to bude zdať ako sen. No bude to skutočné. Nesmieš sa však nikdy vzdať.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.