Intuícia je niečo, čo sa nedá veľmi vysvetliť. Buď ju máš alebo nie. Niektorí ľudia sa s ňou rodia, iní ju objavia až počas svojho života. Jedno je však isté – dokáže im zlepšiť život. Vďaka tomu sa môžu na svet pozerať trochu viac optimisticky.

Možno si aj ty sama intuitívna, len si to o sebe doteraz netušila, prípadne si tomu neprikladala veľký dôraz. Ak chceš vedieť, či sa to týka aj teba, týchto 7 znakov ti to prezradí.

Rozhoduješ sa viac svojím srdcom

Určite to poznáš… rozum hovorí niečo úplne iné než srdce. Väčšina ľudí sa snaží počúvať rozum a pádne argumenty, no ty sa viac prikláňaš k srdcu a tomu, po čom skutočne túžiš. Aj keď to nevieš nijak vysvetliť, zatiaľ si sa nesklamala a tvoja voľba bola vždy tou správnou.

Riadiš sa svojím vnútorným hlasom

Tento bod súvisí aj s predchádzajúcim. Niekedy v sebe počuješ hlások, ktorý sa ti snaží naznačiť, čo by si mala urobiť. Možno ide len o prvú myšlienku, ktorá ti napadne, no už ti nasadí chrobáka do hlavy. Rovnako, ako to bolo pri srdci, aj v tomto prípade ti tvoje predpovede vychádzajú a ľudia sa niekedy až čudujú, ako to robíš, že sa nepopáliš.

Máš otvorenú myseľ

Si otvorená novým možnostiam a nefixuješ sa len na to, čo poznáš a v čom sa cítiš dobre. Uvedomuješ si, že len za hranicou komfortnej zóny dokážeš zažiť skutočne pekné veci a nebojíš sa skúšať tie nové. Vieš, že tvoja intuícia a vnútorný pomocník ťa nasmerujú len k tomu, čo je pre teba vhodné.

Si dôveryhodná a charizmatická

Intuitívni ľudia sú veľmi spoločenskí. Nemusia byť ani stredobodom pozornosti, no ich aura k sebe ostatných pritiahne. Ľahko nadväzuješ kontakty s inými ľuďmi, ktorí chcú tráviť čas v tvojej prítomnosti. Nemajú problém sa ti zdôveriť, pretože veria tomu, že im pomôžeš a nasmeruješ ich tou správnou cestou.

Vieš sa vcítiť do emócií iných

Aj napriek tomu, že ľudia s tebou chcú tráviť čas, teba to niekedy vyčerpáva. Si veľmi citlivá a dokážeš sa vcítiť do pocitov ostatných. Niekedy dokonca dokážeš nasať ich negatívne vibrácie, ktoré spôsobia, že sa cítiš vyčerpane. Na druhej strane im ale dokážeš dobre pomôcť.

Nerobíš unáhlené rozhodnutia

Predtým, než niečo urobíš, zvážiš si všetky klady a zápory. Nikdy sa nerozhoduješ zo sekundy na sekundu aj napriek tomu, že cítiš, kadiaľ sa vybrať. Nie si impulzívna a radšej chceš všetkému porozumieť.

V prípade, že sa tvoj vnútorný hlas pomýli, nehneváš sa a ani nepociťuješ žiadne negatívne emócie. Jednoducho si povieš, že to tak malo byť, poučíš sa a ideš ďalej.

Máš dobrú predstavivosť

Tvoja myseľ funguje na plné obrátky. Máš dobrú fantáziu a vždy si v hlave vytváraš nové obrazy či scenáre. Niekedy sa do toho dokážeš aj sama zamotať a prestaneš vnímať reálny svet okolo teba. Nikdy sa však nenudíš, pretože chrlíš jeden dobrý nápad za druhým.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.