Azda každá z nás už zažila chvíle, ktoré patrili k tým najkrajším a najradostnejším v živote. Momenty, kedy sa z túžby po láske začínalo rysovať niečo viac. Motýle v bruchu sa od šťastia snáď zbláznili, keď došlo k prvým bozkom a ten, na koho si celé dni myslela bol zrazu naozaj len tvoj. Krásny začiatok nového vzťahu, ktorý by mal mať, prirodzene, pokračovanie.

Čo už však nezažila každá z nás, to je sklamanie z toho, že ten začiatok bol zároveň aj jeho koncom. Zvláštne nie? Ešte sa to ani poriadne nezačalo a už si narazila na problém, ktorý nechápeš. Všetko bolo v úplnom poriadku – rozumeli ste si v mnohých ohľadoch, získal si tvoje srdce a tvrdil ti, že aj ty to jeho. A keď to vyzeralo, že to bude na oficiálny vzťah, zmizol.

Vyhýba sa stretnutiu s tebou, ignoruje tvoje správy, volania a ty sa cítiš ako paranoidná žena, ktorá niekoho prenasleduje.

Nerozumieš tomu, čo sa stalo a prečo to robí. Veď medzi vami nebol žiaden problém, konflikt, nič, kvôli čomu by mal pred tebou utekať. A predsa to robí. Vaše stretnutia sú stále menej intenzívne, možno aj úplne prerušené. Stále ho kontaktuješ prvá. Vtedy sa buď neozve alebo použije ďalšiu výhovorku. Zdá sa ti to čudné, no stále ti nič nedochádza.

Premýšľaš o tom, kde si spravila chybu, či je to tvoja vina. Určite áno, presviedčaš samú seba. Hlava ti ide vybuchnúť, srdce ťa bolí. Necítiš sa dosť dobrá, inak si nevieš vysvetliť, prečo s tebou nechce byť. Až po niekoľkých „fackách“ sa zrazu preberieš a v hlave ti to pomaly docvakne. Nebolo to skutočné. Nikdy.

Vidinu vzťahu, toho skutočného, si mala pred sebou iba ty. On ju len využil na to, aby sa k tebe dostal bližšie. Keď dostal to, čo chcel, alebo to nedostal vôbec, nemal viac záujem. Nenechal si ujsť možnosť flirtovať s tebou, keď dobre vedel, že ty mu určite nepovieš nie. Bolí to ešte viac, keď si priznáš, že to bola len hra, ktorej je koniec.

Ty si tá, ktorá prehrala. Skončila si s kolotočom nevysvetlených otázok v hlave a ranou na duši. Tvoja viera v lásku je otrasená a začínaš si budovať okolo seba múr, aby ťa žiaden iný chlap nemohol znova takto odkopnúť. A vtedy si musíš uvedomiť iba jednu vec.

Bolo to jeho rozhodnutie hrať túto nečestnú hru. Nie tvoje. Preto mu viac nedovoľ, aby ťa ovládal ako nejakú figúrku na šachovnici. Najlepšia zbraň proti ignorácii je rovnaký ťah.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.