Žiarlivosť vzťahu nepomáha

Všetko začína pri tvojom sebavedomí. Ak nechceš prísť o svojho partnera, začni pracovať na sebe. Ak ťa sklamal a nevieš ho prestať kontrolovať, z tohto vzťahu radšej odíď, ako by si mala robiť tieto 3 veci. Bude ťa to vnútorne ničiť  a tak či tak to potopí váš vzťah. Začni mu dôverovať, zahoď žiarlivosť, zaľúb sa do seba, oceň svoje kvality a prestaň ho kontrolovať.

V dnešnej dobe sociálnych sietí a dokonalých postáv či rôznych vylepšení, je pomerne ťažké mať zdravé sebavedomie a dôverovať chlapom. Na každom rohu, takmer z každej sociálnej siete na teba vyskakuje nevera mužov. Taká Shakira sa s tým vyrovnala po svojom, no tvoje sebavedomie a dôvera v partnera môže byť ohrozená. Ale to, že sa to deje okolo teba, nie je tiež záruka, že sa to stane aj tebe.

Prestaň pochybovať o sebe alebo svojom partnerovi, ak na to nemáš ozajstný dôvod. Týmto pochybovaním môžeš úplne pokaziť celý váš vzťah. Vyhni sa týmto trom veciam a začni pracovať na svojej sebaláske a dôvere k partnerovi. Povedz mu o svojich obavách a nájdite spoločnú cestu.

Žiarlivosť

Žiarlivosť je občas príjemné prejavenie záujmu o polovičku, no môže prerásť aj do chorobnej žiarlivosti, ktorá tvojho partnera skôr odradí. Je to totižto jedna z emócií, ktorú sa musíš naučiť ovládať, inak sa môže stať, že potopí teba a aj tvoj vzťah.

Nie každá žena, ktorá sa okolo tvojho partnera mihne, je tvoja konkurencia. Najčastejšie žiarlivosť vzniká najmä kvôli tomu, že neveríš, že ti partner zostane verný za každých okolností. Na jednej strane je dôležité mať „zdravú konkurenciu“, no na druhej strane musíš mať aj zdravé sebavedomie. Ak totižto nemáš rada seba, tvoja žiarlivosť začne byť otravná.

Ani tebe by sa nepáčilo, ak by ti tvoj partner robil scény kvôli každému mužovi, ktorý ťa pozdraví. Kvôli kolegom, s ktorými máš dobrý vzťah či kamarátom z detstva. Nebuď ženou, ktorou si nechcela nikdy byť a začni si vážiť seba. Pamätaj, že žiarlivosť nie je cesta, ako si udržať muža.

Prehnaná kontrola

Kontrolovať partnera na každom jeho kroku nie je správne. Každý človek potrebuje priestor, svoje súkromie či vlastné koníčky a malé tajomstvá, ktoré neohrozujú váš vzťah, ale nemusíš ich vedieť. Je dôležité dôverovať chlapovi po tvojom boku.

Predsa aj dvaja zamilovaní ľudia, sú len ľudia, ktorí musia vedieť fungovať aj bez svojej polovičky. Prestaň mu kontrolovať polohu na mobile, sociálne siete alebo ho stalkovať v bare s kamarátmi, či sa tam náhodou neocitla aj nejaká žena. Ak ťa miluje, bude ti verný a prehnanou kontrolou podvodu nezabrániš, iba sa sama budeš trápiť.

Citový nátlak

Práve citové vydieranie je známkou dosť vážneho problému vo vzťahu. Okrem vydierania to môže zahŕňať aj vymýšľanie si rôznych hádok, povinností či dokonca predstieranie choroby či herecký plač. Aj keď si to možno neuvedomuješ, citový nátlak na partnera sa kategorizuje ako úroveň vydierania.

„Ak ma miluješ, tak dnes nepôjdeš na pivo.“ Jednoduchá fráza, ktorú použila už takmer každá z nás. Dávaj si však pozor na prehnané vety či chorobné vyvolávanie hádok, aby sa partner cítil zle, previnilo a radšej zrušil celý svoj program.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating