Unsplash/Zach Lucero

Žiarlivosť poznáme všetci veľmi dobre. Netýka sa iba vzťahov partnerských, ale aj tých kamarátskych. Takúto závisť ale nepriznáš pred nikým, pretože sa to nepatrí. Kamoške, najmä ak ide o tvoju BFF, by si mala dopriať a tešiť sa spolu s ňou. Nie jej závidieť všetko, čo v živote má.

Krajšie oblečenie, lepší frajer, luxusné dovolenky, úspech v práci alebo viac pozornosti od partie, dôvodov na žiarlivosť môže byť hneď niekoľko. Ak si tieto pocity uvedomuješ a chcela by si s tým niečo robiť, si na najlepšej ceste k tomu, aby sa ti to podarilo. Pretože základom je priznať si problém a to, že jej nedokážeš dopriať a tajne túžiš po tom, aby si to všetko mala aj ty.

Keď najbližšie prepadneš týmto pocitom, zamysli sa nad sebou a tým, že sa s ňou zase porovnávaš. Ak sa budeš podobnými myšlienkami zožierať, nedosiahneš nič. Z večera do rána sa nestane zázrak, ktorý by to napravil. Môžeš si akurát tak uvedomiť, s čím nie si spokojná a prečo to tak je. Prečo by si chcela to, čo má tvoja kamoška?

Aj keď sa ti možno nebude chcieť zamýšľať nad tvojím konaním, nepreskoč tento krok. Sama budeš prekvapená, čo všetko môžeš zistiť. Niekedy si len nechceme priznať, že nám niektoré veci alebo ľudia v živote prekážajú. Potrebujeme trochu postrčiť. Ber to preto ako ideálnu príležitosť.

Určite ti v tom môže pomôcť aj tvoja kamoška. Namiesto toho, aby si na ňu žiarlila, skús sa od nej niečo naučiť. Čo robí pre to, aby sa mala tak, ako sa má? Mala by byť tvojou motiváciou v tom, čo chceš dosiahnuť a nie prekážkou. Neboj sa priznať sa jej s tým, aké pocity ťa zožierajú. Ak je to správna priateľka, určite to pochopí a bude sa snažiť pomôcť ti.

Život je plný zmien a pokiaľ budeš stáť vždy na jednom mieste, nepohneš sa vpred. Preto nahraď negatívne pocity tými pozitívnymi. Teš sa s kamoškou, že sa jej darí a dopraj jej to. Naozaj, úprimne, od srdca. Ak dovolíš pozitívnym myšlienkam vstúpiť do tvojho života, uvidíš, že všetko sa začne meniť k lepšiemu.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife