Unsplash/Brooke Cagle

V živote je veľmi ťažké robiť veci tak, aby sme boli šťastní. Pri každej možnej príležitosti sa snažíme robiť šťastných najmä ľudí okolo nás a na svoje šťastie zabúdame. Jednoducho povedané, dávame ho bokom. Prečo uprednostňujeme šťastie iných pred tým našim?

Byť naozaj šťastným je niekedy veľmi zložité. Žijeme v dobre, kedy je svet uponáhľaný a nezamýšľame sa nad tým, že život treba žiť plnými dúškami a nie len prežívať zo dňa na deň. Častokrát konáme tak, aby boli spokojní iní a nemyslíme pritom na to, či sme šťastní aj my. Pri rozhodovaní si vyberieme cestu, ktorá bude viac vyhovovať iným než nám.

Bojíme sa povedať nie, pretože nechceme nikomu ukrivdiť, a hovoríme áno, len aby bolo všetko na poriadku, bez zbytočných hádok a intríg. Ale robí to šťastných nás? Keď konáme tak, že nám to je proti srsti? Určite nie, pretože v prvom rade musíme byť tvorcom vlastného šťastia. Konať tak, aby sme boli šťastní bez ohľadu na to, čo povedia tí druhí. Naučiť sa počúvať svoje srdce a svoj vlastný rozum.

Je šťastie chvíľkový stav?

Keď sa naučíme brať život taký, aký je a budeme zmierený s tým, čo nám prinesie, budeme sa na svet pozerať úplne inak. Len je potrebné si uvedomiť, že aj keď život veľakrát nie je prechádzkou ružovou záhradou, nie je nutné sa hneď vzdávať. Skúsme si naopak z neho zobrať ponaučenie a ísť ďalej s úsmevom na tvári. Keď každý jeden deň začneme s úsmevom a dobrou náladou, budeme šťastnejší. Je krásne tešiť sa z úplných maličkostí, ktoré nás postretnú, a samozrejme, vychutnávať si každú minútu tak, akoby bola naša posledná.

Keď budeme sršať šťastím my, budeme robiť šťastnými aj ostatných, ktorí sú okolo nás. Buďte pokorní, láskaví, milí, nápomocné, usmievaví…buďte takým človekom, akým by mali byť podľa vás všetci na tomto svete. Buďte šťastní, pretože to každému z nás veľmi pristane.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife