Vlasy sú považované za ženskú korunu krásy a takmer všetky sa snažíme o ne starať čo najlepšie vieme, aby sme sa nimi mohli popýšiť. Niektorým však na vzhľade a na tom, čo budú hovoriť ostatní, nezáleží, a tak sa nechali vyholiť dohola. Na Instagrame tak vzniklo nové hnutie #girlswithshavedheads.

Prečo sa ženy rozhodli vzdať sa svojich vlasov? Dôvodov môže byť hneď niekoľko. Možno majú v rodine alebo medzi priateľmi niekoho, kto kvôli onkologickému ochoreniu prišiel o vlasy, a tak zo spolupatričnosti sa nechali ostrihať aj ony. Ide o pekné gesto, pretože nie každý zvláda svoje ochorenie ľahko a aspoň vďaka tomuto sa nebudú cítiť pacienti sami.

S onkologickým ochorením súvisí aj druhý dôvod, a to venovanie vlasov na charitu. Poznáš slovenský projekt Vystrihaj sa Slovensko? Ide o to, že svoje vlasy môžeš venovať nadácii a tie budú následne použité napríklad na výrobu parochní pre onkologických pacientov. Väčšina žien si síce ponechá aspoň krátke vlasy, no nájdu sa aj také, ktoré odovzdajú celú svoju hrivu.

View this post on Instagram

Čas letí neuveriteľne … Vystrihaj sa Slovensko oslavuje 3. narodeniny. Akoby to bolo včera, keď sme v priamom prenose na RTVS v relácii Dámsky klub ostrihali našu prvú darkyňu Dominiku. Ona bola tým podnetom na vznik celého projektu. Rozhodla sa ostrihať svoje vlásky, pretože jej onkologické ochorenie vzalo niekoho veľmi blízkeho … Silných príbehov sme tu mali za tie tri roky mnoho a taká je aj táto premena. Prvá dáma za celú existenciu projektu, ktorá sa rozhodla darovať celé svoje vlasy do posledného cm a podporiť tak všetky pacientky, ktoré prišli o svoju korunu krásy nedobrovolne. A spravila to v tichosti. Tak, ako sa patrí na taký veľký skutok. Ďakujeme za Vás milí naši darcovia! Celý projet stojí na Vás. A našťastie stojí veľmi pevne. #vdaka #uzasniludia #vystrihajsaslovensko #vyrabameparochne #ligaprotirakovine

A post shared by Vystrihaj Sa Slovensko (@vystrihaj_sa_slovensko) on

View this post on Instagram

❣️❣️ OZNAM 😃 ❣️❣️ Milí darcovia a priaznivci z Bratislavy a okolia, chceli by sme privítať nové posily v našom tíme! 💪🏼 A dať Vám vedieť, že pokiaľ sa rozhodnete darovať svoje vlásky a podporiť tak onkologických pacientov a projekt Vystrihaj sa Slovensko, od dnešného dňa Vás s úsmevom na perách, výbornou kávou a nabrúsenými nožnicami privítaju v spriatelenom salóne @runway.care.beauty na Robotníckej 3 v Bratislave. 😃😍 Objednať sa môžete na telefónnom čísle 0908 301 013 a ako vo všetkých ,,našich,, kaderníctvach, aj tu máte strih zdarma. ☺️ ☝🏼 Dôležité P. S.: Je Vám táto krásna mladá slečna na fotografii povedomá? Má byť prečo 😁. Volá sa Žanetka a pred 3,5 rokmi sme jej spravili to isté, čo dnes 🤭 Vystrihali sme ju! 😂❤️

A post shared by Vystrihaj Sa Slovensko (@vystrihaj_sa_slovensko) on

Ak máš problémy so svojimi vlasmi a nechce sa ti používať rôzne masky na ozdravenie, práve oholenie je jedným zo spôsobov, ako svoje vlasy zregeneruješ a budú rásť krajšie a silnejšie. Ide, samozrejme, o trochu radikálnejší spôsob starostlivosti o vlasy, ale niekedy jednoducho treba zariskovať. Ber to tak, že vlasy dorastú, takže nič hrozné sa v podstate nestane.

A nakoniec sú to ženy, ktoré sa proste rozhodli, že si hlavu oholia. Nemali na to žiadny dôvod, len to tak vnútorne cítili. Možno chceli vyskúšať nový účes, možno sa tak cítia slobodnejšie či sebavedomejšie. Každopádne, žien s oholenými hlavami pribúda čoraz viac a je len na tebe, či sa týmto trendom necháš inšpirovať. Trúfla by si si na to?

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.